Профілактика сказу: у регіонах визначили центри, які забезпечені вакциною - МОЗ
Профілактика сказу: у регіонах визначили центри, які забезпечені вакциною - МОЗ

Профілактика сказу: у регіонах визначили центри, які забезпечені вакциною - МОЗ

У кожній області визначені центри антирабічної допомоги, які забезпечені вакциною проти сказу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

«Отримати безоплатну меддопомогу у разі укусу чи підозри на інфікування може кожен. Для цього людині потрібно звернутися до медзакладу, який надає антирабічну допомогу, у системі охорони здоров’я на рівні медзакладів кожної області визначені центри антирабічної допомоги: вони забезпечені вакцинами, лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються у разі укусів, подряпин, ослинень тваринами; здійснюють первинну обробку; призначають і здійснюють курс антирабічних щеплень за потреби. Лікар оцінить ситуацію, обсяг антирабічної допомоги – призначити лише курс вакцинації проти сказучи, за необхідності, вакцинацію поєднати з введенням антирабічного імуноглобуліну», – пояснює заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Щоб дізнатись, де у вашій області чи місці перебування працюють центри антирабічної допомоги, можна скористатись контактами за посиланням або звернутись до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Усі області забезпечені антирабічною вакциною, вона безоплатна для пацієнтів. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, 2023 року по антирабічну допомогу звернулися понад 56 тисяч людей і майже 22 тисячі з них отримали щеплення.

Антирабічну вакцину застосовують для первинної імунізації людей, які були в контакті або були вкушені хворими на сказ тваринами, тваринами з підозрою на сказ чи невідомими тваринами. Подальша ревакцинація проводиться згідно зі схемою лікувально-профілактичної імунізації.

У МОЗ нагадали, що навіть потрапляння слини тварини на пошкоджені шкірні покриви може бути показанням до початку лікування. Антирабічні щеплення запобігають виникненню захворювання сказом у 96–99 % випадків. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.

Як повідомлялося, на минулому тижні ДП "Медичні закупівлі" доставили до регіонів правцевий антитоксин, антирабічний імуноглобулін/антитоксин на суму 2, 3 млн грн.

Теги за темою
Вакцина Міністерство охорони здоров’я
Джерело матеріала
loader
loader