У Київський міський пологовий будинок № 2 в "ручному режимі" призначили нового керівника. Колектив закладу шокований такою новиною, бо призначення відбулось абсолютно таємно, без конкурсу, без врахування професійних якостей, лише за бажанням Директорки Департаменту охорони здоров’я міста Києва Валентини Гінзбург.
Попереднього директора, Сергія Сальнікова, на 758 день повномасштабного вторгнення рф в Україну замінили на лікаря Олександра Забудського, який до такого "стрімкого кар’єрного зросту" був завідувачем відділення з шістьма лікарями та не мав жодного відношення до стратегії розвитку закладу, адміністративно-господарської діяльності або управління закладом охорони здоров’я вцілому.
Таке рішення не знайшло підтримки серед колективу, більш того, викликало обурення працівників та призвело до невпевненості у подальшій стабільній роботі закладу. За словами Тетяни Шинкарук, голови профспілки Київського міського пологового будинку № 2, Департамент охорони здоров'я КМДА не оголошував про вакансію або проведення конкурсу на посаду директора, що порушує встановлені процедури та норми.
Кадрова заміна відбулася "тихо, без зайвого розголосу", без урахування думки колективу, що відрізняється від практики інших медичних закладів, де в умовах дії правового режиму воєнного стану для збереження сталої роботи продовжують контракти з керівниками, призначеними до повномасштабного вторгнення рф. Ця ситуація викликала не лише незгоду колективу, профспілки, пацієнтів та їхніх родин, але й підняла питання про транспарентність та законність прийнятих рішень у сфері охорони здоров'я.
Новопризначений директор Забудський Олександр без досвіду роботи в управлінні колективом близько 300 осіб, здійсненні фінансово-господарської діяльності підприємства, без стратегічного плану розвитку та і взагалі без будь-якого плану щодо подальшої долі Пологового у війну, вже в перші дні своєї роботи, не вигадав нічого кращого, як одразу відправити у відпустки за власний рахунок 32 медичних працівника.
Тим часом, у своїй заяві екс-директор Сальніков Сергій відзвітував перед громадськість щодо своїх досягнень в період пандемії COVID, найжорстокішої у світі війни, постійної конкуренцією між медичними закладами, збереженні потужної команди, наданні якісної і безпечної медичної допомоги, адже він знає, що охорона здоров'я є основою соціальної системи, політики та національної безпеки держави. Його команді, кожен член якої на жаль на собі відчув пекуче тавро війни, в часи коли неможливо будувати планів, вдалося на великій швидкості адаптуватись і перебудуватись, не тільки не втративши на результатах, а й перевершивши фінансові та медичні показники, продовжуючи надавати медичну допомогу на найвищому рівні. Працівники Пологового висловили потужну підтримку своєму колишньому керівнику через флешмоб та виразили незгоду з його звільненням. Водночас, сам Сергій Сальніков розповів, що наразі проводить консультації з компетентними органами, оскільки вважає, що така зміна керівників є порушенням законодавства, має негативний ефект та створює загрозу не тільки роботи а й існування пологового.
Також, можливо, не продовження роботи Сергія Сальнікова на посаді керівника стало наслідком його відмови від об’єднання з іншою дитячою лікарнею, що вже досить тривалий час віждчуває фінансові труднощі.
Сальніков пояснює, що рішення було прийнято спільно з колективом, а ключову роль у відмові в об’єднанні відіграли такі фактори, як наявність боргів, негатива фінансово-економічна ситуація, неспроможності лікарні, мінімальна заробітна плата що виплачується працівникам. Непродовження строку повноважень Сергія Сальнікова викликало серйозне занепокоєння колективу, пацієнтів, незалежних експертів у сфері охорони здоров’я та громадськості щодо подальшої долі пологового будинку. Екс-директор підкреслює, що без належної управлінської роботи команди, яка протягом останніх трьох надскладних в історії України років, вже зарекомендувала себе як незламна, потужна та конкурентоспроможна, заклад може потрапити в складну фінансову ситуацію, зупинити свою діяльність та навіть перестати існувати. Наразі ситуація залишається неоднозначною і активно обговорюється серед колективу, медичної спільноти України та Києва, представників громадськості, правознавців та простих людей, які вже на собі відчули позитивні зміни у медицині на прикладі цього пологового.
У захисті інтересів закладу колектив підтримали пацієнти, їх родини та тисячі вагітних, які відвідують "Школу батьківства" при пологовому будинку, як зазначила одна з матусь "пологовий будинок без медиків це лише стіни".
Громадськість закликає втрутитись в ситуацію першого заступника голови КМДА Миколу Поворозника та зупинити свавілля Департаменту охорони здоров’я КМДА.
Передусім вимагається більш детальний розгляд ситуації та участь громадськості у прийнятті подальших кроків для забезпечення рівного доступу, законності, прозорості, доброчесності та ефективного і справедливого процесу відбору кандидатів у керівники, що в час війни забезпечить продовження надання сталої, якісної та кваліфікованої медичної допомоги населенню, що бореться за Свободу та Справедливість!
Профспілка закладу не згідна з таким рішенням Департаменту охорони здоров’я, адже попередній директор Сергій Сальніков досягнув двоєдиної мети кожного керівника лікарні: збереження здоров’я жіночого та дитячого населення та забезпечення процвітання своєї установи. За три роки, на які припали пандемія та повномасштабне вторгнення рф, на посаді директора пологового Сергій Сальніков зміг проявити свої якості лідера та стратега, втримати колектив, турбувався про їхній психологічний стан, залучив велику кількість нових пацієнтів, що дозволило закладу стати прибутковим. До прикладу, виконано річний фінансовий план на 2023 рік на 146%, а заклад вцілому став одним з найуспішніших в місті.
Ця історія викликала резонанс у медичних і наукових колах та громадськості, оскільки стала прикладом спільних активних дій небайдужого колективу та пацієнтської спільноти задля захисту справедливості та закладу, що за такий короткий час здобув прихильність тисяч пацієнтів та увійшов до трійки найкращих пологових Києва.