Найбільший енерготрейдер чекає на зростання закупівель нафти: що буде з цінами
Найбільший енерготрейдер чекає на зростання закупівель нафти: що буде з цінами

Найбільший енерготрейдер чекає на зростання закупівель нафти: що буде з цінами

У 2024 році не буде значних коливань цін на нафту – вартість "чорного золота" буде у проміжку $80−100 за барель. Ціна зберігатиметься навіть попри зростання світового споживання сировини.

Такий прогноз озвучив виконавчий директор найбільшого у світі енерготрейдера Vitol Рассел Харді. Він зазначив, що ринок нафти має обмежену пропозицію, й нагадав, що у 2024 році середня вартість активу становила $83 за барель, повідомляє Reuters.

"Тому від $80 до $100 за барель здається розумним діапазоном для ринку, враховуючи контроль ОПЕК над запасами по всьому світу", – сказав Харді на Глобальному саміті із сировинних товарів у швейцарській Лозанні 9 квітня.

Варто зазначити, що минулого тижня ціна ф'ючерсів на нафту Brent перевищила $90 за барель, що вкладається у прогноз. Це сталося на тлі заяв нафтового картелю ОПЕК щодо добровільного скорочення видобутку до липня – відповідне рішення має бути ухвалене на наступній міністерській нараді, що відбудеться на 1 червня.

Крім того, директор Vitol висловив очікування щодо зростання світового попиту на нафту. Рассел Харді вважає, що цей показник виросте до 1,9 млн барелів на добу (як було у 2023 році).

Підтримка зростання забезпечується закупівлями Китаю, Індії та завдяки збільшенню авіаперевезень (це потребує більше авіаційного палива). Втім Харді закликав готуватися до того, що "доволі скоро" пік попиту на паливо в Китаї сягне свого піку.

Цікаво, що міжнародні аналітики дотримуються стриманішої точки хору. Зокрема у Міжнародному енергетичному агентстві теж вважають, що глобальний попит на нафту у 2024 році збільшиться, але на 1,4 млн барелів на день, тобто на 500 тис. менше за прогноз глави Vitol.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Індія, яка є одним з найбільших споживачів російської нафти, почала скорочувати її закупки. Транспортування сировини з РФ стало занадто дорогим, тому Кремль поступово втрачає доходи від нафтового експорту до Індії.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader