Навесні та влітку підвищується ризик отримати укус кліща на природі. Для людей та тварин укуси кліщів є небезпечними, оскільки існує ризик підхопити хворобу Лайма.
У міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) розповіли, як діяти, якщо кліщ вже присмоктався.
Що робити при укусі кліща
Для цього потрібно дотримуватися таких правил:
- Якщо кліщ вже вкусив, то його не можна заливати спиртом, олією та іншими речовинами. Його потрібно якомога швидше витягнути.
- Потрібно звернутися у травмпункт, щоб витягнути кліща. Але якщо поблизу немає лікаря – це можна зробити це самостійно. Потрібно взяти спеціальний пінцет, що продається в аптеках чи відділах зоотоварів.
- Місце укусу після видалення кліща слід обробити антисептиком, а руки – вимити з милом.
- Якщо кліщ пробув на тілі понад 36 годин – треба звернутися до медиків, щоби здійснити постконтактну профілактику хвороби Лайма. Для цього знадобиться антибіотик, який призначає лише лікар.
У МОЗ підкреслили, що здавати кліщів на аналіз не потрібно.
«Спостерігайте за своїм станом ще кілька тижнів після укусу: якщо у вас підвищиться температура чи з’являться почервоніння на шкірі – негайно зверніться до лікаря», – резюмували у відомстві.
З приходом теплої погоди також зростає активність плазунів. Раніше ми писали, як захиститися від укусу змії.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!