Видання Politico виявило, що 16 євродепутатів співпрацювали із YouTube-каналом російської пропаганди «Голос Європи»
Видання Politico виявило, що 16 євродепутатів співпрацювали із YouTube-каналом російської пропаганди «Голос Європи»

Видання Politico виявило, що 16 євродепутатів співпрацювали із YouTube-каналом російської пропаганди «Голос Європи»

Один із керівників «Голосу Європи» — підозрюваний в Україні у державній зраді ексдепутат Віктор Медведчук.

Видання Politico проаналізувало 50 відео на ютуб-каналі інформаційного агентства «Голос Європи» (Voice of Europe) і виявило 16 євродепутатів, які із ним співпрацювали, даючи інтерв’ю та коментарі. Про це написав сайт LB.ua із посиланням на публікацію Politico. 

«Якщо це війна цивілізацій, я сподіваюсь, що цивілізація в Україні програє», — сказав нідерландський ультраправий законодавець Марсель де Граафф у телестудії, розташованій в Європейському парламенті, в жовтні 2023 року.

«Україна має стати демілітаризованою буферною зоною», — заявив ультраправий політик із Німеччини Максиміліан Кра, звертаючись до інших чотирьох учасників у студії.

Politico повідомило, що у березні цього року чеська та бельгійська влада назвала інформаційне агентство «Голос Європи» прикриттям для російської пропаганди та дезінформації.

У Чехії запровадили санкції проти двох керівників «Голосу Європи», один з яких — підозрюваний в Україні у державній зраді ексдепутат Віктор Медведчук.

Результати аналізу відеоконтенту на YouTube-каналі «Голосу Європи» засвідчили, що 16 членів Європейського парламенту співпрацювали дали інтерв’ю каналу, у якого лише 351 підписник на YouTube і лише 60 000 переглядів з минулого літа. Втім, його охоплення на платформах соціальних мереж X і Facebook було набагато ширшим, а його обліковий запис на X все ще працює.

Politico зазначає, що змогло зв’язатися із 13 євродепутатами і зокрема намагалось перевірити правдивість слів прем’єр-міністра Бельгії Александера де Кроо, який стверджував, що євродепутати отримували кошти від інформагентства «Голос Європи». Однак у спілкуванні з виданням усі євродепутати заперечили, що отримували за свою співпрацю гонорари або що їм пропонували гроші.

Після викриття «Голосу Європи» YouTube-канал цього інформагентства був видалений з плітформи.

Читайте також:

  • Депутат Бундестагу, ймовірно, отримував кошти від проросійської платформи Медведчука. У Німеччині почали розслідування

За даними чеської контррозвідки, російську мережу впливу, що базується в центрі Праги й використовує проросійський новинний сайт Voice of Europe, курували обвинувачений в держзраді екснардеп від «ОПЗЖ» Віктор Медведчук та пропагандист і колишній генпродюсер нині забороненого каналу «112 Україна» Артем Марчевський.

Після цього депутати Європарламенту виступили з вимогою розслідувати російську мережу впливу на європейських політиків перед парламентськими виборами 2024 року. 

Зазначимо, що вебсайт Voice of Europe недоступний з 28 березня. Окрім цього, акаунт ресурсу в соцмережі X також не оновлюється від 27 березня. Медведчука, Марчевського та зареєстровану в Чехії медіакомпанію Voice of Europe внесли до санкційного списку Чехії. 

Нещодавно «Детектор медіа» писав про інший пропагандистський вебсайт Golos.eu, колишній «Голос правди», який публікує блоги, передруки телеграм-дописів та матеріали рупорів російської пропаганди — від Віктора Медведчука до Анатолія Шарія. Про що пише Golos.eu та як там опинилися разом ті, хто веде пропаганду проти України, — читайте тут. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз санкції Віктор Медведчук Європа Чехія Європарламент Бельгія
Джерело матеріала
loader
loader