Підсумки 11.04: Удар по енергетиці і мобілізація
Підсумки 11.04: Удар по енергетиці і мобілізація

Підсумки 11.04: Удар по енергетиці і мобілізація


Підсумки 11.04: Удар по енергетиці і мобілізація - Фото 1

Росія активізувала удари по енергосистемі України; Верховна Рада схвалила в цілому законопроєкт про мобілізацію. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Зокрема, у документі залишається норма про право на звільнення зі служби людей з інвалідністю, передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів, є можливість звільнитися зі служби після полону. Парламентарі вилучили з документа норму, яка передбачала б демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби за рішенням Ставки верхового головнокомандувача – за це проголосували 227 депутатів.

Російські агресори повністю зруйнували Трипільську ТЕС у Київській області. Унаслідок влучань сталася масштабна пожежа в турбінному цеху. Усі працівники, які були на зміні під час обстрілів – живі.

Під час масованих російських обстрілів сталася пожежа на енергооб’єкті в Одеській області. Уламки збитих “шахедів” призвели до загоряння на території енергетичного об’єкта.

Російські крилаті ракети різного класу та БпЛА атакували два обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури у Львівській області. Було атаковано обʼєкт газорозподільчої інфраструктури у Стрийському районі та електропідстанція у Червоноградському районі.На місцях виникли пожежі, які оперативно загасили вогнеборці.

Російські агресори атакували два підземних сховища газу (ПСГ) України. Сховища продовжують працювати. Співробітники не постраждали.

Російські агресори завдали авіаційного удару по ТЕЦ у місті Суми. Люди не постраждали. Наслідки удару уточнюються

Державна компанія Центренерго заявила, що втратила усі генеруючі потужності після чергової масованої атаки російських агресорів. В компанії назвали цей день “чорним” в історії Центренерго.

Йдеться про те, щоб обмежити використання потужних електричних приладів з 19.00 до 21.00. Як нагадують у компанії, на Харківщині діють аварійні знеструмлення, а на Криворіжжі – ліміти споживання для промислових споживачів.

Представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов заявив, що російські агресори своїми обстрілами енергооб’єктів в Україні зараз намагаються “наздогнати” те, що їм не вдалося атакувати взимку. За його словами, Росія навмисно робить ставку на те, щоб завдати якомога більше руйнувань, уражень саме об’єктам цивільної інфраструктури й ускладнити життя мирних громадян та посилити гуманітарні проблеми в Україні.

Як зазначив президент, в ніч на 11 квітня РФ випустила по Україні 40 ракет та близько 40 дронів. Російські загарбники вчергове атакували Україну ракетами різних типів. Зокрема, окупанти запускали Кинджали. Під ударом ворога були Харківська, Львівська, Київська, Одеська, Запорізька області та інші регіони України. Росіяни атакували об’єкти критичної інфраструктури, пошкоджена енергосистема.

У Миколаєві внаслідок чергової російської атаки четверо людей загинули, ще п’ятеро – дістали поранення. Є пошкодження житлових будинків та автомобілів у приватному секторі,  зафіксовано пошкодження промислових об’єктів.

У Кривому Розі стався вибух побутового газув одній з квартир у 9-поверховому житловому будинку,виникла пожежа на площі 120 кв. м.На місці вибуху в виявлено тіло загиблого чоловіка 47-років.

Внаслідок вибуху було пошкоджено 36 квартир. Владою  було ухвалено рішення про виплату першочергової допомоги з місцевого бюджету по 40 тис. грн на квартиру.

Згідно з угодою, Латвія надаватиме Україні військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Крім того, Латвія взяла на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки нашої країни в кіберзахисті, розмінуванні, безпілотних технологіях та безумовно сприятиме вступу України до ЄС і НАТО.

Цього року Латвія надасть Україні військову підтримку на суму близько 112 мільйонів євро. Латвія також допомагатиме з відновленням та відбудовою, захистом критичної інфраструктури, розмінуванням, безпілотними технологіями та кібербезпекою.

Вищий антикорупційний суд конфіскував майно колишнього міністра освіти та науки Дмитра Табачника, який підозрюється у держзраді та пособництві РФ. Йдеться про половину квартири на вул. Ярославів вал у Києві; 5 земельних ділянок в елітному Козині; будинок в Козині на березі Дніпра площею 672 кв.м; майже $144 тис. на рахунку в банку; право на компенсацію 40,6 млн грн; право вимоги до одного із банків на 191 тис. грн.

Протягом 2023 року Україна покращила показники демократії серед 29 країн Центральної Європи та Центральної Азії, попри продовження повномасштабного вторгнення Росії та на тлі загального погіршення рівня демократичного врядування в регіоні протягом останніх 20 років поспіль. Зокрема, Україна продовжила досягати значного прогресу у розбудові судових і антикорупційних інституцій, а також активно розслідувати хабарництво, в тому числі в армії. Найвищі показники отримали Естонія, Латвія та Словенія, які належать до групи “консолідованих демократій”. Найгірший рівень – у Туркменістану, Таджикистану, Росії і Азербайджану та Білорусі, яких віднесено до групи “консолідованих авторитарних режимів”.



Теги за темою
Росія газ електроенергія енергетика Миколаїв Рейтинг Кривий Ріг
Джерело матеріала
loader
loader