В інституті нацпам'яті запевнили, що не намагаються "заборонити Булгакова" та ініціювали повторну перевірку
В інституті нацпам'яті запевнили, що не намагаються "заборонити Булгакова" та ініціювали повторну перевірку

В інституті нацпам'яті запевнили, що не намагаються "заборонити Булгакова" та ініціювали повторну перевірку

Український інститут національної пам'яті звернувся до Експертної комісії УІНП із проханням додатково проаналізувати та уточнити висновок про належність об'єктів, присвячених Михайлу Булгакову, до символіки російської імперської політики. Це з тим, що таке рішення раніше розкритикувала як громадськість, і експертне співтовариство. Про це повідомляє сайт установи.

В УІНП запевнили, що вони не закликають до заборони письменника, а лише намагаються встановити чи було з боку Булгакова "зневажливе ставлення до української держави. Голова УІНП Антон Дробович зазначив, що інститут зокрема звернув увагу на оприлюднені критичні зауваження до висновків комісії співробітників Літературно-меморіального музею Булгакова у Києві.

- Визнання чи невизнання об'єктів (географічних об'єктів, назв юридичних осіб, пам'ятників та пам'ятних знаків), присвячених Михайлу Булгакову, символікою російської імперської політики не є "забороною Булгакова"... Разом з тим, якщо підтвердиться зневажливе ставлення Булгакова до українського державі, ідеї незалежної української республіки, виразні симпатії та просування російського імперіалізму, шовіністичні висловлювання на адресу неросійських народів, а також участь у формаціях, що воювали з українськими підрозділами під час Української революції 1917-1921 років, — цілком правомірно порушувати питання нормалізації його фігури у публічному просторі (назва на його честь географічних об'єктів, юридичних осіб, встановлення пам'ятників та пам'ятних знаків), - зазначили в інституті нацпам'яті.

Інститут закликав громадськість розділяти питання прославлення у громадському просторі та доступу до результатів творчої діяльності. Також у заяві йдеться про те, що висновок експертної комісії не може бути настановою до закриття музею Булгакова.

  • 3 квітня УІНП опублікував висновок, у якому заявив, що пам'ятники письменнику Михайлу Булгакову є символікою російської імперської політики, а їхнє подальше перебування у публічному просторі є російською пропагандою.
  • 4 квітня голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що музей Булгакова може продовжити роботу, але з новою назвою.
  • Київський музей Булгакова не погодився з висновками УІНП та назвав їх оціночними та маніпулятивними.
Джерело матеріала
loader
loader