Південнокорейський експерт Пак Б'юнг Кван вважає, що Північна Корея хоче повернутися в епоху холодної війни, коли у Пхеньяна було два спонсори, яких вона могла заохочувати конкурувати один з одним.
Глава Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін направив високопосадовця до Пхеньяна, щоб підтвердити "глибоку дружбу" Китаю з Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР), оскільки в Пекіні зростає занепокоєння союзом Кім Чен Ина з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Про це пише Financial Times.
Повідомляють, що візит голови Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників Чжао Лецзі в КНДР став першою за майже п'ять років зустріччю на найвищому рівні між Китаєм і Північною Кореєю.
Директор китайської програми Центру Стимсона Юн Сун вважає, що, хоча зближення КімЧен Ина і Путіна не становить безпосередньої загрози для Китаю, Пекін стурбований перспективою втрати довгострокового впливу на Північну Корею.
"Якщо Північна Корея отримає збройові технології від Росії, Північна Корея отримає кращі технології і можливості для провокацій. Це являє собою найбільш серйозну потенційну проблему для Китаю", — сказав аналітик.
Важливо Всупереч санкціям ООН: Росія почала прямі поставки нафти в КНДР, — FT (фото)Експерт із Північної Кореї з Королівського коледжу Лондона Рамон Пачеко Пардо також зазначив, що стосунки між Москвою і Пхеньяном уперше за багато років стали тіснішими, ніж між Пекіном і Пхеньяном.
Зі свого боку директор Центру міжнародного співробітництва при державному Інституті стратегії національної безпеки Південної Кореї Пак Б'юнг Кван вважає, що Пекін "не буде радий" зближенню РФ і КНДР, оскільки це може зменшити вплив Пекіна на Пхеньян.
"Кім хоче повернутися в епоху холодної війни, коли у Північної Кореї було два спонсори, яких вона могла заохочувати конкурувати один з одним", — стверджує Пак Б'юнг Кван.
Водночас експерт із Північної Кореї з Університету Кукмін в Сеулі Андрій Ланьков вважає, що Китай був "тихо задоволений" постачанням зброї з КНДР до РФ, оскільки не хоче опинитися в становищі, коли "Москва впадає у відчай і просить зброю".
"Замість цього Північна Корея постачає зброю — зручне рішення", — сказав експерт.
Нагадаємо, 28 березня, під час голосування на засіданні Ради Безпеки ООН 13 із 15 членів організації підтримали резолюцію щодо моніторингу санкцій проти Північної Кореї експертами ООН, однак РФ виступила проти.
Раніше, 26 березня, ЗМІ писали про те, що росіяни почали здійснювати прямі поставки нафти в Північну Корею в обхід санкцій ООН. Так, щонайменше п'ять північнокорейських танкерів у березні цього року відвідали Східний порт на російському Далекому Сході для отримання нафтопродуктів.