Мандрівка попутним транспортом — ідеальний варіант. Це взагалі не дорого, а іноді й зовсім безкоштовно. Відкриває нові горизонти, дарує купу емоцій та знайомств. Але, як і в інших трансферах, тут є підводне каміння.
Ділимося з вами корисними порадами, як уникнути неприємностей, подорожуючи автостопом.
Правильно обирайте місце
Запастися табличкою та встати будь-де — не найкраща ідея. Навряд чи на головній вулиці міста у вас вийде зловити машину. До того ж якщо мандрівка запланована в інший регіон України.
Ідеальний варіант – дістатися до передмістя і вже там піймати автомобіль. Та навіть тут є свої нюанси. Наприклад, не стійте перед великою розвʼязкою. Водії можуть їхати не туди, куди вам потрібно. Краще пройтися і відсіяти тих, з ким вам не по дорозі.
Також не зупиняйтеся на зʼїздах. Туди мало хто звертає. До того ж, проблематично заздалегідь побачити людину й вирішити: відгукуватися на її прохання чи ні. Тож ваше місце має проглядатися здалеку.
Не стійте там, де рух хаотичний. На перший погляд, може здатися, що така місцевість — ідеальний варіант. Але насправді, ні. Затяті автостопери попереджують: за таких умов дуже складно зловити авто.
Не варто впадати в крайнощі та обирати місце, де транспорт можна зустріти раз на годину. По-перше, доведеться довго чекати. По-друге, водії можуть завищити ціну. А все ж таки така подорож орієнтована на мінімізацію фінансових витрат.
Не використовуйте таблички
Вони тільки шкодять. Навряд чи ви зможете відразу доїхати від пункту А до Б. Скоріше за все, потрібно буде стопити декілька машин, а то й більше. Тому такі картонки тільки збивають людей за кермом із пантелику. Краще подолати 50 - 100 кілометрів, а далі зловити ще один автомобіль.
Таблички допомагають тільки в одному випадку. Коли ви стоїте перед великою розвʼязкою, яку нереально самостійно перейти, і треба вказати напрямок. В інших моментах вони не потрібні. Натомість зосередьтеся на спілкуванні. Саме від вашого вміння комунікувати залежить, наскільки швидко дістанетеся до місця призначення.
Рухайтеся далі
Стартова точка буває не дуже зручною. Це нормально. Ми не можемо наперед передбачити різні ситуації. Наприклад, на обраній локації вже можуть ловити автомобілі інші мандрівники, що не дуже вигідно для вас. Або ж сама місцевість видасться неідеальною для автостопу.
Тому довго не стійте, а йдіть далі. До того ж водії краще реагують на людину, яка пересувається з сумками. Спрацьовує бажання допомогти та підкинути хоча б декілька кілометрів.
Правильно вдягайтеся
Перше враження дуже важливе. Від того як ви виглядаєте, залежить зупиниться авто чи поїде далі. Особливо варто подбати про свій образ дівчатам. Ситуації бувають різні, і не всі чоловіки та жінки добрі й ввічливі. Тому відмовтеся від коротких спідниць, шортів чи топів. До того ж такий одяг не дуже зручний.
Ще один важливий момент: не вдягайте окуляри. Між вами та людиною за кермом має відбутися зоровий контакт. Якщо не полюбляєте, коли сонце б’є в очі, краще натягніть кепку.
Не мовчіть під час поїздки
Найчастіше зупиняються ті, кому в дорозі нудно й не вистачає спілкування. Тому як опинитеся в машині — не ковтайте язика. І в ніякому разі не провалюйтеся у телефон чи не тягніться за навушниками. Це некоректно та зневажливо.
Якщо водій сам не починає розмову, візьміть ініціативу в свої руки. Нейтральних тем для діалогу вистачає. Поговоріть про погоду, хобі, сім’ю, професію, серіали тощо. Але не зачіпайте політику чи релігію.
Також не критикуйте музичні вподобання людини. Автостопери — гості в автомобілі. Про це слід пам’ятати. Тож змиріться та деякий час послухайте композиції, які вам не до вподоби.
Домовляйтеся про умови поїздки заздалегідь
Якщо у вас в кишені певна сума, відразу скажіть. Якщо розраховуєте на безкоштовний проїзд — тим паче. Іноді водії зупиняються, щоб заробити трохи коштів. Тому не варто покладатися на долю. Обговорюйте такі моменти, перш ніж сісти до незнайомця у машину.
Не панікуйте
Автостоп — це не завжди швидко. Інколи можна ловити автівку декілька годин поспіль. Це нормальна і звична практика. Головне — не драматизуйте, а продовжуйте посміхатися. Рано чи пізно хтось точно підкине вас до іншої локації.
Подорож попутним транспортом має свої недоліки та переваги. Якщо плюсів для вас більше, складайте детальний маршрут та відправляйтеся на зустріч пригодам. Приємної мандрівки.
Раніше OBOZ.UA розповідав про переваги та недоліки автобусних турів.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!