Щоб потрапити на секретне засідання парламенту Німеччини, законодавці мають залишити телефони зовні. Всередині їм навіть не дозволяється робити записи. Однак для багатьох політиків ці запобіжні заходи проти шпигунства тепер здаються чимось на кшталт фарсу. Адже поруч із ними на секретних засіданнях сидять члени ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини". Лише за останні кілька місяців один із провідних політиків партії був звинувачений в отриманні грошей від прокремлівських агентів. Парламентського помічника викрили у зв'язках із російським розвідником. А деякі із законодавців літали до Москви, щоб спостерігати за перебігом виборів у Росії, пише The New York Times.
"Знати з упевненістю, що під час обговорення делікатних питань там сидять законодавці з доведеними зв'язками з Москвою — це не просто змушує мене почуватися ніяково. Це мене турбує", — сказав член комітету у закордонних справах парламенту від партії "зелених" Ерхард Грундль.
Хоча деякі звинувачення на адресу партії можуть бути спробами набрати очки з боку політичних суперників, проблеми безпеки цілком реальні. У міру накопичення доказів зв'язків "Альтернативи для Німеччини" з Москвою підозри висловлюються з різних боків німецької політики.
"Партія продовжує діяти як довга рука терористичної держави Росія", — написав заступник голови парламентського комітету з розвідки й член правоцентристської партії "Християнські демократи" Родеріх Кізеветтер.
"Альтернатива для Німеччини", яка виступає проти поставок зброї в Україну і закликає до припинення санкцій проти Росії, претендує не тільки на те, щоб стати другою за силою німецькою партією на європейських парламентських виборах. Вона може стати провідною силою на виборах у трьох східних землях Німеччини цієї осені. Це дає партії можливість, хоча й малоймовірну, взяти під контроль уряд однієї із земель Німеччини.
Нагадаємо, що Урсула фон дер Ляєн розкритикувала ультраправу партію "Альтернатива для Німеччини" через скандал з російським впливом. Голова Єврокомісії вважає, що ця партія ніколи не приховувала свого захоплення зневагою до демократії в Кремлі.