Уряд України ухвалив постанову, що дозволить передавати через застосунок «Дія» електронні копії документів, довідок та інформації з них. Про це повідомили пресслужби Міністерства цифрової трансформації України та Національного банку України, які були ініціаторами покращення цифрового документообігу.
«Національний банк і Міністерство цифрової трансформації України запускають спільний проєкт, який значно спростить обмін документами між банками, їхніми клієнтами та держателями державних реєстрів. Це зробить послуги для громадян, що надаються банками, зручнішими та доступнішими. Йдеться про комплексне передавання копій електронних документів та/або окремих даних, що містяться в них, сформованих за допомогою застосунку "Дія". Відповідну постанову Уряд України ухвалив 13 квітня 2024 року», — повідомила пресслужба НБУ.
У Мінцифрі пояснили, що нововведення дозволить громадянам ділитися через «Дію» даними й копіями не лише цифрових документів, а й довідок про доходи, ОК-5, ОК-7 за один раз у кілька кліків. Це зробить цифровий обмін документами комплексним та значно зекономить час як працівників компаній, так і клієнтів.
«Зараз, щоб надіслати такий комплекс документів, потрібно спершу відправити копії цифрових документів через застосунок "Дія", а копії довідок надсилати окремо. — зазначено у повідомленні — Мультишеринг дасть змогу відправляти копії всіх необхідних документів одночасно, а також автоматично заповнювати поля в електронних заявах і договорах даними з таких копій».
У Мінцифри уточнили, що процес документуообігу після нововведення відбуватиметься наступним чином: компанія висилає запит на кілька документів, а користувач підтверджує його в застосунку «Дія». Один підпис — і всі необхідні цифрові копії документів передаються до установи.
«Мультишеринг зробить процес отримання послуг швидшим і зручнішим, скасує ксерокси, заповнення від руки й повторні підтвердження шерингу», — додали у Мінцифри.
Нагадаємо, як розповів на початку березня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, розробники працюють над створенням чатботу на основі штучного інтелекту в «Дії»: цифрову помічницю хочуть назвати «Надією».
Фото: ілюстративне / Мінцифри
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.