"У стовпчик швидше, але..." Вчителька математики розкрила китайський спосіб множення чисел і захопила мережу
"У стовпчик швидше, але..." Вчителька математики розкрила китайський спосіб множення чисел і захопила мережу

"У стовпчик швидше, але..." Вчителька математики розкрила китайський спосіб множення чисел і захопила мережу

Українська вчителька математики Наталія Трепак показала китайський метод множення двоцифрових чисел, чим захопила мережу. Педагогиня зазначила, що такий спосіб не такий швидкий, як у стовпчик, проте він показує, які ще є види обчислень.

В дописі в Instagram Трепак запропонувала знайти добуток чисел 32 і 24. Для цього, згідно з китайським методом, потрібно побудувати лінії. Для першого числа вони мають бути паралельними, для другого – перпендикулярними. Далі потрібно обчислити скільки є точок перетину для кожної із цифр у відповіді. 

"Перше число у нас 32. Трійка відповідає за десятки. У нас три десятки, отже, ми будуємо три паралельні лінії. Далі у нас дві одиниці, ми трошечки нижче спускаємося, будуємо дві лінії. Далі наступне число 24. Десятків – 2-е. Ми будуємо дві перпендикулярні лінії. Далі у нас одинниць 4 – будуємо трошечки далі чотири лінії. Починаємо рахувати добуток з кінця. Рахуємо, скільки в нас є точок перетину", – пояснює педагогиня. 

В коментарях вчителька зазначила, що такий спосіб легший для тих дітей, які не можуть вивчити таблицю множення. 

Користувачі соцмережі були шоковані таким методом і зазначали, що завдяки йому можна полюбити математику. 

''У стовпчик швидше, але...'' Вчителька математики розкрила китайський спосіб множення чисел і захопила мережу

"Я в шоці. Ви прекрасна вчителька математики. Хоч мені її ніколи і не зрозуміти". 

"Дякую, Наталю Волордимирівно, хоч на третьому десятку математику полюблю". 

"Дуже цікаво, молодець". 

Також в одному із опублікованих відео педагогиня зробила порівняння двох методів. Один із них передбачав ділення у стовпчик, інший – китайський. Різниця між остаточною відповіддю була у кілька секунд. Вчителька запропонувала обрати, яким способом скористались би школярі, аби знайти добуток. 

Нагадаємо, Наталія Трепак також поділилась лайфхаком для пʼятикласників. Зокрема, вона на прикладі показала, як можна легко від круглого числа відняти будь-яке інше. Педагогиня каже, що дітям часто важко "позичати" у таких прикладах, адже вони вагаються яку де цифру писати.

Раніше OBOZ.UA розповідав, що таке "сінгапурська математика" та як ця диво-методика допоможе українським школярам опанувати алгебру і геометрію.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader