Коли День жінок-мироносиць у 2024 році: як святкують і визначають дату
Коли День жінок-мироносиць у 2024 році: як святкують і визначають дату

Коли День жінок-мироносиць у 2024 році: як святкують і визначають дату

День жінок-мироносиць – перехідне свято, дата якого прив’язана доВеликодня. Традиційно день мироносиць припадає на другу неділю після Воскресіння Христового.

Оскільки у 2024 році Великдень припадає на 5 травня, тож вшановувати пам’ять мироносиць цьогоріч слід 19 травня. Про традиції та вірування цього дня – читайте у матеріалі OBOZ.UA.

Історія жінок-мироносиць

За біблійними переказами, жінки-мироносиці присвятили своє життя служінню Ісусу Христу. В Святому Письму згадується сім імен жінок-мироносиць, однак їх було набагато більше.

Найвідомішою мироносицею є Марія Магдалина. Згідно з переказами, жінка не вела праведне життя до зустрічі з Ісусом та була одержима бісами, яких Христос з неї вигнав. Марія відрізнялася вірою та відданістю. Про неї є багато розповідей в Євангелії. Жінка була присутня в Сіонському храмі, коли на апостолів зійшов Святий Дух. Також вона займалася проповідництвом, зокрема у Італії та Малій Азії.

Марія Клеопова була матір'ю Матвія, який згодом написав одне з Євангелій. Мироносицями також були Марія і Марфа – рідні сестри Лазаря, якого Ісус воскресив (звідси й свято Лазарева субота).

Жінки-мироносиці зреклися свого минулого і пішли за Ісусом як за Учителем. Вони були поруч у момент розп’яття, підтримуючи Богородицю. Пізніше мироносиці супроводжували тіло Ісуса до гробниці. В той час, коли апостоли боялися, що їх будуть переслідувати за сповідування християнства, жінки натомість залишилися вірними та ніколи не зрікалися Христа.

У Новому Заповіті вказано, що третього дня після розп'яття Марія Магдалина, Марфа і її сестра Марія, Саломія, Марія Клеопова, Сусанна та Іоанна прийшли до тіла Ісуса Христа, принісши з собою миро. Однак труна виявилася порожньою, адже Христос воскрес.

Значення слова "мироносиці"

Миро – це ароматична олія, що нею за давньою єврейською традицією змащували тіло того, хто відійшов у засвіти. У дослівному значенні мироносиці – це жінки, які принесли миро для проведення похоронного ритуалу.

Коли жінки хотіли провести обряд миропомазання, до них явився ангел, сказавши: "Що шукаєте живого серед мертвих? Він воскрес, як і обіцяв".

Великоднє привітання "Христос Воскрес!" вперше промовила саме Марія Магдалина, яка прийшла до апостолів і повідомила їм про воскресіння Спасителя.

Традиції свята

Здавна віряни вітали у цей день усіх жінок та дівчат і дарували їм квіти.

У народі також існувало свято "бабині братчини". Чоловіків не підпускали навіть до підготовки до святкування. Для столу жінки обходили господарства і збирали курячі яйця, а основною стравою вважався омлет.

Раніше OBOZ.UA публікував дати Великодня до 2050 року.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader