Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 14 листопада 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 14 листопада 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 14 листопада 2024 року

Ситуація в Куп’янську, зустріч Байдена і Трампа, політична криза в Грузії, роботи-собаки.

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «Інтер», «FreeДом» 

У блоці каналу «Інтер» засновник компанії з виробництва дронів «Перший контакт» Валерій Боровик, коментуючи презентацію в Китаї роботів-собак, які можуть використовуватися у військових діях, повідомив, що подібні американські системи тестуються і Збройними силами України. Зараз такі системи досить дорогі, над ними ще потрібно працювати, щоб вони були корисні в реальних бойових умовах, додав Боровик. Він також зазначив, що в Україні розробляються дрони, аналогічні популярним китайським «мавікам».

Політологиня-американістка Олександра Філіпенко припустила, що на зустрічі чинного та новообраного президентів США Джо Байдена та Дональда Трампа обговорювалося й питання дозволу Україні застосовувати західне далекобійне озброєння по території Росії. Гостя навела заяву майбутнього радника з національної безпеки президента США Майкла Волтца, який припустив можливість зняття заборони, якщо Путін не піде на поступки на умовах Трампа. На думку Олександри Філіпенко, для Байдена тема допомоги Україні дуже важлива як частина його президентської спадщини, а Трамп уже не раз обіцяв закінчити розв’язану Кремлем війну за 24 години.

Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов підтвердив факт прориву ворожої бронегрупи до Куп’янська, але, за його словами, бронетехніку ворога знищено, як і частину особового складу. Інша частина відступила на раніше зайняті позиції. Однак, за оцінкою Снєгирьова, сам факт просування окупантів безпосередньо до Куп’янська, який цікавить їх як логістичний хаб, є тривожним. 

За словами професора Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніки Читадзе, Грузія нині перебуває в глибокій політичній кризі, одним із способів вийти з якої є нові парламентські вибори. Однак ці вибори мають проводитися під контролем, якщо це буде можливо, Європейського Союзу, бо Центрвиборчком Грузії їх знову фальсифікує, переконаний Ніка Читадзе.

У блоці каналу «Freeдом» авіаційний експерт Валерій Романенко назвав дуже позитивним сигналом передачу Францією Україні шістьох винищувачів Mirage. За його словами, французькі фахівці вже готують льотний і льотно-технічний склад для експлуатації цих літаків. Ці літаки можна буде використовувати і для протиповітряної оборони, і для ракетних ударів по тимчасово окупованій території України. А, якщо дозволять, то й для ударів углиб російської території. 

За словами голови Центру політичних досліджень «Доктрина» Ярослава Божка, якщо у Палаті представників Конгресу США до трампістів відносять близько третини фракції Республіканської партії, у верхній палаті американського парламенту активно взаємодіють з трампістськими колами лише окремі сенатори. Саме через Сенат проходитимуть багато кадрових питань, тож не всі запропоновані новообраним президентом США Дональдом Трампом кандидатури отримають підтримку навіть сенаторів-республіканців, спрогнозував гість. Серед тих, хто має найменші шанси пройти через Сенат, Божко назвав кандидата на посаду генпрокурора США Метта Гетца та кандидатку на посаду директора Національної розвідки Тулсі Габбард.

Експерт Регіонального центру прав людини Андрій Яковлєв відзначив, що вчинення росіянами в Україні злочинів проти людяності стало системною  політикою. «Злочини вчиняються в різних місцях, але за однаковими сценаріями. Військовополонених українців утримують у різних місцях, але тортури застосовують скрізь. Ненадання належного харчування, утримання без контакту із зовнішнім світом скрізь застосовується однаково. Обстріли цивільної інфраструктури також застосовуються повсюдно», — наголосив Яковлєв. Росія порушує Женевські конвенції, не виконує зобов’язань, які випливають із законів і звичаїв війни. За словами гостя, на національному рівні можна розслідувати й притягати до відповідальності практично всіх, крім кількох осіб із міжнародним імунітетом — президента, прем’єра і міністра закордонних справ. Із підвищенням рівня зростає й ефективність заходів протидії, стверджує Яковлєв.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader