Команда Rakuten Viber провела опитування серед користувачів месенджера «Вайбер» в Україні, щоб дізнатися, наскільки інтенсивно вони відстежують актуальні новини, та яким джерелам інформації довіряють. Результати опитування показали, що 53% громадян, які користуються месенджером, стали набагато менше читати новини протягом 2023 року, повідомила пресслужба Rakuten Viber.
При цьому 6% опитаних з цієї категорії повідомили, що повністю відмовилися від читання новин у 2023 році. Разом із цим, 31% респондентів повідомили, що читають новини так само, як і раніше, а 6% опитаних, — що стали стежити за новинами частіше. Ще 10% опитаних заявили, що ніколи не стежать за новинами.
Відповіді на питання «Чи стали ви менше читати новини протягом останнього року (через недовіру, перенасиченість, втому тощо)?» розподілилися наступним чином:
- Так, став/-ла читати набагато менше — 47%;
- Читаю так само часто, як і раніше — 31%;
- Як раніше, так і зараз взагалі не слідкую за новинами — 10%;
- Ні, став/-ла читати навпаки частіше — 6%;
- Так, взагалі перестав/-ла читати новини — 6%.
Також користувачів вайбера в Україні запитали, яким джерелам новин вони довіряють. Аналогічне опитування проводилося серед користувачів і попереднього року, що дає змогу порівняти результати 2023 та 2024 років: тенденції залишились незмінними.
Як і раніше, найбільшою довірою користуються офіційні медіа та офіційні канали державних органів та посадовців — їх обрали 57% респондентів (у 2022 — 63%). Зросла довіра до каналів незалежних блогерів і експертів: 11% у 2024 році проти 5% у 2023. 9% опитаних покладаються на повідомлення від рідних і друзів (у 2023 — 10%), 2% — на неофіційні групи та канали, оскільки вони найбільш оперативні та незаангажовані (у 2023 так само 2%). Кожен пʼятий українець (21%) не довіряє жодному з джерел (у 2023 — 20% обрали цей варіант).
- Читайте також: Інформаційна гігієна в месенджері Viber: як розпізнати фейки та обмежити неприйнятний контент
На запитання «Чи відчуваєте ви перевтому від такого потоку інформації та як обираєте джерела, яким довіряєте?» відповіді розподілилися наступним чином:
- Довіряю лише офіційним ЗМІ та офіційним каналам держорганів / держпосадовців — 57%;
- Не довіряю жодному з зазначених джерел — 21%;
- Довіряю тільки каналам незалежних блогерів та / або експертів — 11%;
- Довіряю тільки повідомленням від рідних / друзів — 9%;
- Довіряю лише неофіційним групам та каналам, оскільки вони найбільш оперативні та незаангажовані — 2%.
Уточнимо, в анононімному онлайн-опитуванні в офіційному каналі взяли участь понад 45 тисяч користувачів. Ключова вікова група — 34-45 років, понад 50% респондентів віком до 45 років.
Як засвідчило опитування Rakuten Viber, проведене у жовтні 2023 року, 44% користувачів месенджера Viber в Україні найбільше часу в ньому проводять, спілкуючись із рідними та друзями. Читання новин забирає більшу частку часу у 25% респондентів.
Додамо, 15 січня компанія Rakuten відкрила офіс у центрі Києва. Регіональним директором Rakuten Viber в Україні став колишній керівник технологічного виданняAIN.UA Ілля Бошняков.
Фото: месенджер «Вайбер» на смартфоні / Rakuten Viber
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.