За словами історика авіації Ши Оклі, ця тенденція була започаткована в середині 1970-х років.
Названо справжню причину, чому пасажирські літаки майже завжди фарбують у білий колір. Відповідь на це питання дав колишній пілот і нинішній професор Університету Невади в Лас-Вегасі (США) Ден Бабб, пише видання Travel and Leisure.
За словами пілота, більшість літаків пофарбовані в білий колір, оскільки цей колір відбиває сонячне світло, зберігаючи прохолоду в літаку та зменшуючи шкідливий вплив радіації.
Важливо Підводні кадри показали затонулий літак, який переплутали з MH370 (відео)Історик авіації Ши Оклі зазначає, що так можна зменшити витрати на охолодження та зробити температуру в салоні комфортнішою для пасажирів.
За його словами, ця тенденція була започаткована в середині 1970-х років. Тоді більшість літаків на етапі виробництва залишали з полірованим алюмінієвим покриттям, однак авіакомпанія Air France представила перший білий борт, після чого цей колір фюзеляжу увійшов у моду.
Варто зазначити, що літаки не обов'язково мають бути суцільно білими. Деякі авіакомпанії обирають яскравіші й темніші кольори для своїх лайнерів. Наприклад, південноафриканська Mango використовує яскраво-помаранчевий колір, Kulula Air — зелений камуфляжний принт, угорська Wizz Air — фіолетову барву, а борти швейцарської Edelweiss Air вкриті червоно-синіми елементами.
American Airlines зберігала класичну "алюмінієву естетику" аж до 2013 року, а потім наслідувала приклад більшості авіакомпаній галузі.
Окрім кольору фюзеляжу, існують також секретні елементи конструкції літаків, про які мало хто з пасажирів знає. За даними порталу Conde Nast Traveller, більшість лайнерів, побудованих за останні 15 років, мають інтегровані поручні просто під верхніми шафками. Якщо ви бачили, як член екіпажу проводить рукою вздовж верхнього відсіку, то насправді він тримався за цей "таємний" поручень.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що пасажири рейсу авіакомпанії Southwest Airlines до Г'юстона із жахом спостерігали, як під час зльоту розвалюється двигун на Boeing 737-800. Літак негайно повернувся до Денвера після того, як екіпаж помітив, що знімний металевий лист, який покриває один із двигунів, відірвався під час зльоту.
Водночас чоловік із Брукліна (Нью-Йорк, США) розкритикував зухвалу поведінку закоханої пари на борту комерційного авіарейсу.