Ексрозвіднику Червінському "автоматично" продовжили тримання під вартою: подробиці справи
Ексрозвіднику Червінському "автоматично" продовжили тримання під вартою: подробиці справи

Ексрозвіднику Червінському "автоматично" продовжили тримання під вартою: подробиці справи

Роману Червінському, колишньому військовослужбовцю Головного управління розвідки та Сил спеціальних операцій, "автоматично" продовжили тримання під вартою ще на два місяці. Тобто він перебуватиме під вартою, як мінімум, до 17 червня.

Про це повідомила його адвокатка Людмила Куса в інтерв'ю для hromadske. Згідно з отриманою 22 квітня ухвалою від Кіровоградського райсуду, її підзахисного перевели до Кіровоградського слідчого ізолятора.

"Чи дійсно він там перебуває — поки що ми підтвердження жодного не отримали", – сказала Куса.

Справа Романа Червінського перебуває на стадії підготовчого судового засідання. 19 квітня строк тримання під вартою йому минув, і прокурор подав клопотання про його продовження.

До цього "крайнього терміну" суд провів чотири засідання, розглядаючи скарги й клопотання. Захист їздив на всі, але в останній день не встигли вчасно повернутися в залу суду після чергової повітряної тривоги.

На "засіданні, яке тривало всього 3 хвилини", прокурор висловив своє клопотання, розповіла адвокатка. А суд оголосив перерву та повідомив, що про час наступного засідання буде повідомлено пізніше. Потім всіх присутніх попросили залишити судове приміщення.

"Суд собі вийшов, каже: ну, відкладаємося. І вийшов. Ніякої нарадчої кімнати, нічого суд не оголошував. Потім в ухвалі вже було написано, що вони за результатом пішли в нарадчу кімнату", – розповіла адвокатка.

Куса зауважила, що у воєнний час у разі неможливості проведення підготовчого засідання термін тримання під вартою може бути продовжено на два місяці. Але справа перебуває у суді з 2 квітня, і з того часу суд провів вже чотири судові засідання.

"Тобто рішення, в якому буде написано про неможливість проведення підготовчого засідання, апріорі буде незаконним", – зазначила адвокатка після засідання.

Роман Григорович Червінський – контррозвідник, полковник СБУ, колишній начальник 5-го управління Департаменту контррозвідки СБУ, колишній в.о. командира військової частини ССО. За його словами, Червінський причетний до ліквідації воєнних злочинців з так званих "ЛДНР" "Мотороли" та "Гіві".

Ряд американських масмедіа стверджує, що Червінський також координував "українську атаку на Північний потік" у вересні 2022 року. Зокрема, повідомлялось, що цю операцію було розроблено за участю колишнього головкома Валерія Залужного, й таким чином, щоб президент України Володимир Зеленський про неї не знав. Сам Червінський заперечує будь-яку причетність до подій на російському трубопроводі.

Проте справа, яку наразі розглядають у суді, не має ніякого відношення до "Північного потоку". Це справа про обстріл російськими загарбниками аеродрому "Канатове" у липні 2022 року в Кіровоградській області. Внаслідок цього удару загинули три і отримали пооранення 19 людей.

Обвинувачення вважає, що окупанти дізнались, куди і коли треба нанести удар через дії Червинського. Розвідка вирішила заволодіти літаком РФ, коли російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України. Але у результаті операції загарбники отримали секретні дані щодо аеродрома "Канатове".

В СБУ раніше повідомляли, що операція із російським літаком проводилась попри заперечення Служби безпеки та без згоди відповідних державних органів.

Як повідомляв OBOZ.UA, є чимало версій підриву російських "потоків". Чому версія з Червинським та Залужним виглядає, як відверта підстава всієї країни, читайте тут.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader