Кремль не готовий до переговорів, але Україна на це і не розраховує, — Гладких
Кремль не готовий до переговорів, але Україна на це і не розраховує, — Гладких

Кремль не готовий до переговорів, але Україна на це і не розраховує, — Гладких

Доки в Росії при владі перебуває Путін про мирні переговори не може йти мова. Треба зробити так, щоб путінський режим став не суб'єктом, а об'єктом, над яким буде йти робота всього цивілізованого світу, вважає аналітик Валентин Гладких.

Всі балачки з приводу останньої заяви голови російського МЗС Сергія Лаврова на тему можливих мирних переговорів без припинення бойових дій є лише спекуляціями. Зараз все залежить від "Глобального саміту миру", на якому буде представлена "Формула миру" Володимира Зеленського і саме вона має увійти в основу майбутнього припинення війни. Про це в інтерв'ю Фокусу наголосив кандидат філософських наук та експерт аналітичного центру "Об’єднана Україна" Валентин Гладких.

За його словами, мета цієї "Формули миру" не в тому, щоб про щось домовитися з росіянами, а для того, щоб взяти цю формулу і щоб під неї підписалися більшість країн і вона стала вимогою з боку цивілізованого світу до самої РФ.

"Але доки в Росії при владі перебуває Путін, а Лавров і йому подібні уособлюють російську дипломатію, то про мирні переговори не може йти мова, — зазначає Гладких. — Я схильний думати що оцей саміт є своєрідним "Тегераном-43", після якого ще було два роки кривавої боротьби проти нацистів".

Ця конференція є намаганням поставити ціль, а далі під цю ціль знову ж таки вже консолідувати зусилля та ресурси, каже аналітик. Перед тим як щось зробити спочатку треба побудувати образ бажаного й ось цей саміт миру повинен поставити ціль.

"Звичайно, ніхто не розраховує, що після цього Кремль відразу погодиться на всі умови, — відзначає Гладких. — Але треба зробити так, щоб путінський режим став не суб'єктом, а об'єктом, над яким буде йти робота всього цивілізованого світу".

На думку аналітика, неможливо говорити про мир без притягнення до відповідальності злочинців та винуватців цього кровопролиття, без відновлення територіальної цілісності України та її державного суверенітету. Також важливим є питання моральної та матеріальної компенсації з боку РФ і гарантії безпеки конкретних країн.

Також, акцентує Гладких, важливим є створення дипломатичних підстав, підґрунтя для того, щоб змусити РФ прийняти це як даність. Це неможливо без успіхів на полі бою, адже іншу мову росіяни не розуміють.

Нагадаємо, 12 квітня Олександр Лукашенко заявив, що РФ може не підписати "мирний" договір з Україною після 20 травня 2024 року через те, що закінчиться термін президентської каденції Володимира Зеленського.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив, що Зеленський залишиться легітимним главою держави після 20 травня. Він пояснив, що стаття 108 Конституції України передбачає, що президент України виконує зобов'язання до того моменту, поки не вступить у повноваження наступний президент.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader