За словами спікера Повітряних сил, противник міг отримати завдання перебити зв'язок у місті на сході України для подальшого поширення своєї пропаганди. В ОВА заявили, що удар було завдано ракетою Х-59.
Удень 22 квітня російські окупанти вкотре атакували Харків і удар припав на місцеву телевежу. Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону поділився деталями ворожого терору.
За його словами, тип ракети, яку противник використав під час учорашньої атаки, продовжують встановлювати. При цьому вже зараз можна сказати, що це не була випадкова ціль.
"Я не думаю, що так випадково могло статися (влучання, — ред.). Ще й у середину вежі. Я думаю, що ворог мав на меті перебити зв'язок, поширити сигнал своєї російської пропаганди і обмежити мовлення українських програм", — заявив Ілля Євлаш.
Окремо представник Повітряних сил додав, що фахівці почали розглядати різні версії того, яка саме ракета атакувала місто. Вони вже отримали уламки. Ба більше, це могла бути й керована авіаційна ракета.
Водночас голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у своєму Telegram-каналі написав, що ЗС РФ атакували телевежу ракетою Х-59. Унаслідок цього в місті та в найближчих до Харкова населених пунктах відсутній сигнал цифрового ефірного мовлення.
"Загальна висота вежі до влучання — 250 метрів. Удар був на висоті близько 140 метрів. Пошкоджено технічні приміщення. Фахівці аналізують ступінь пошкодження телевізійного обладнання", — написав Олег Синєгубов.
Окремо в ОВА закликали громадян довіряти виключно офіційним джерелам інформації. Радіо, інтернет і мобільний зв'язок працюють, а в містян є можливість підключити кабельне або супутникове телебачення.
Варто зазначити, що 22 квітня під час повітряної тривоги в Харкові російські окупанти атакували телевізійну інфраструктуру міста. Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив, що внаслідок обстрілу телевежі є перебої із сигналом цифрового телебачення.
Нагадаємо, 23 квітня повідомлялося, що ЗС РФ почали кампанію, яка спрямована на знищення Харкова, про що йдеться у звіті ISW. За даними аналітиків, противник міг завдати удару по телевежі на сході України для того, щоб викликати паніку в місцевого населення. Подібна тактика вже використовувалася в перші дні вторгнення, коли аналогічна атака була на Київ.