Великобританія сприяє фінансуванню війни РФ в Україні через лазівку в імпорті нафти, — ЗМІ
Великобританія сприяє фінансуванню війни РФ в Україні через лазівку в імпорті нафти, — ЗМІ

Великобританія сприяє фінансуванню війни РФ в Україні через лазівку в імпорті нафти, — ЗМІ

З 5 грудня 2022 року британське законодавство офіційно забороняє імпорт нафтопродуктів з РФ. Проте завдяки лазівці російська нафта все ще надходить до Сполученого Королівства.

Великобританії висунули звинувачення у "допомозі РФ фінансувати війну в Україні" через подальший імпорт рекордних обсягів переробленої нафти з країн, які здійснюють переробку викопного палива Кремля. Про це йде мова у матеріалі The Guardian.

Дані уряду, які проаналізував сайт екологічних новин Desmog, свідчать про те, що імпорт переробленої нафти з Індії, Китаю та Туреччини у 2023 році буде становити 2,2 млрд фунтів стерлінгів, що є аналогом рекордного показника попереднього року, у порівнянні з 434,2 млн фунтів стерлінгів у 2021 році.

Представники кампанії Global Witness назвали цей процес "відмиванням", яке призводить до підриву опору України Росії.

Важливо Нафта дорожчає через падіння експорту РФ і побоювання щодо ситуації в Червоному морі, — Reuters

Видання нагадує, що партнери України у відповідь на російське повномасштабне вторгнення взяли на себе зобов'язання відмовитися від поставок газу і нафти з РФ. Зокрема Велика Британія ввела офіційну заборону на імпорт російських нафтопродуктів з 5 грудня 2022 року. Проте наявність лазівки в законодавстві дала змогу російській нафті й далі надходити до Великої Британії.

Росія займає друге місце у світі за показниками експорту нафти. Проте у зв'язку із впливом санкцій країн Заходу Москві доводиться адаптуватися до нових реалій. Наслідком обмежень проти РФ стало переспрямування левової частки експорту нафти та нафтопродуктів до азійських та африканських регіонів.

12 квітня стало відомо, що чотири судна з нафтою і нафтопродуктами з Російської Федерації виявилися заблоковані в морі внаслідок санкцій США, пов'язаних з Іраном.

Також 27 березня Фокус писав, що російські нафтові компанії стикаються з тривалими затримками в отриманні оплати за свою продукцію, зокрема нафту і паливо, через побоювання банківських установ у Китаї, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) потрапити під американські санкції.

Теги за темою
нафта експорт
Джерело матеріала
loader
loader