На готівкові платежі введено ліміт: яку суму дозволяють витрачати в ЄС
На готівкові платежі введено ліміт: яку суму дозволяють витрачати в ЄС

На готівкові платежі введено ліміт: яку суму дозволяють витрачати в ЄС

В ЄС посилюють боротьбу з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Так, узгоджений у Європарламенті пакет законів передбачає, зокрема, загальноєвропейський ліміт 10 тис. євро на готівкові платежі. Інакше кажучи, у країнах ЄС обмежили готівкові платежі 10 тис. євро.

Про це повідомили у пресслужбі Європарламенту. Там зазначили: нові закони гарантують, що люди із законними інтересами (в т.ч., журналісти, громадські організації та контролюючі органи), "отримають негайний та вільний доступ до інформації про бенефіціарну власність, яка зберігається в національних реєстрах та взаємопов'язана на рівні ЄС ".

Крім того, документи передбачають посилені заходи перевірки, зокрема особи клієнтів. А, наприклад, банки "мають повідомляти про підозрілу діяльність підрозділів фінансової розвідки та інших компетентних органів".

"Законодавство також містить положення про підвищену пильність щодо надбагатих осіб (статки яких складають щонайменш 50 млн євро), загальноєвропейський ліміт в 10 тис. євро на готівкові платежі. А також заходи щодо забезпечення дотримання фінансових санкцій", – розповіли в Європарламенті.

При цьому наголошується: закони ще має затвердити Рада ЄС. Після чого їх буде опубліковано в Офіційному журналі союзу.

У ЄС підтримали продовження "торгового безвізу" з Україною

Раніше ж Європарламент підтримав продовження на рік пільгової торгівлі з Україною – т.зв. "торговельний безвіз", – що, втім, передбачає, певні запобіжники від "напливу" української продукції. Таким чином, дія пільгового режиму триватиме щонайменше до 5 червня 2025 року.

За документом, у разі викликаного українською продукцією (наприклад, пшеницею) значного збою на ринку ЄС чи ринках однієї або кількох країн союзу, Євроомісія зможе вжити будь-яких заходів для захисту європейських фермерів. Зокрема, т.зв. "аварійну зупинку" ввезення особливо чутливих сільськогосподарських продуктів:

  • птиці;
  • яєць;
  • цукру;
  • вівса;
  • крупи;
  • кукурудзи;
  • меду.

При цьому було досягнуто домовленості про продовження базового періоду, що використовується як основа для запуску цієї зупинки. Це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить середній обсяг імпорту, зафіксований у другій половині 2021 року, а також протягом 2022 і 2023 років, обмеження будуть введені негайно.

Крім того, Комісія зобов'язується посилити моніторинг імпорту зерна – зокрема, пшениці. А також обговорити постійну лібералізацію тарифів з Україною у рамках процесу розгляду Угоди про асоціацію.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас польські фермери планують продовжувати блокаду українського кордону щонайменше до 30 квітня. До цього страйкарі обіцяли закінчити протести на початку березня, проте продовжили термін блокади.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader