Незважаючи на міжнародні санкції, Росія майже подвоїла свої доходи від продажу нафти та газу у річному вимірі. Через зростання міжнародних цін на вуглеводні прибуток окупантів збільшився до $14 млрд.
Як стверджують у Reuters, це складності, що підкреслюють, з якими стикаються країни Заходу, прагнучи обмежити доходи Кремля в умовах повномасштабної агресії щодо України. Варто зазначити, що бюджет РФ приблизно на третину складається саме з доходів від нафти та газу.
Згідно з прогнозами журналістів, у квітні Росія заробить на продажу нафти і газу близько 1,292 трлн рублів ($14 млрд), і хоча це трохи менше, ніж у березні (1,308 трлн рублів), ця сума майже вдвічі перевищує доходи за відповідний місяць попереднього року (648 млрд рублів).
Розрахунки засновані на даних галузевих джерел та офіційної статистики з видобутку, переробки та постачання нафти та газу на внутрішній та міжнародний ринки.
Варто відзначити, що завдяки зростанню доходу від продажу енергетичних ресурсів у першому кварталі 2024 дефіцит бюджету РФ скоротився до 607 млрд рублів, або 0,3% валового внутрішнього продукту (ВВП). Загалом 2024 року російський уряд заклав до бюджету доходи від продажу нафти та газу на рівні 11,5 трлн рублів. Це не лише на 30% більше, ніж у 2023 році, а й перекриє торішній спад на 24% через зниження цін на нафту та санкції на експорт газу.
У той самий час, минулого року нафтогазові доходи федерального бюджету Росії становили 8,8 трлн рублів, що стало мінімальним останніми роками показником. Удар з економіки РФ був здійснений завдяки жорсткій контрольній політиці щодо цін, атаки українських БПЛА на російські НПЗ та вторинні санкції.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!