В Італії знайшли доримський некрополь: археологи виявили 88 поховань
В Італії знайшли доримський некрополь: археологи виявили 88 поховань

В Італії знайшли доримський некрополь: археологи виявили 88 поховань

В Італії археологи знайшли некрополь, який датується періодом від залізного віку до VIII-VII ст. до н. е. Поки вони виявили 88 поховань, які можуть заповнити численні прогалини в історії.

На півдні Італії, поблизу містечка Аморозі, що приблизно за 50 кілометрів від Неаполя, археологи виявили стародавній некрополь. Відкриття відбулося під час планових розкопок, що проводилися для будівництва нової електростанції, пише GreekReporter.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Учені знайшли некрополь площею приблизно 13 000 квадратних метрів. На цій великій території археологи виявили 88 гробниць, які датуються періодом між останніми етапами залізного віку і VIII-VII століттям до нашої ери.

У могилах, призначених для чоловіків, знайшли зброю, а в місцях поховання жінок виявили безліч бронзових прикрас, таких як браслети та підвіски.

Серед найцікавіших знахідок — численні урни різних форм, часто розташовані біля ніг померлих. Така практика свідчить про шанобливе ставлення до цих посудин, що, можливо, вказує на їхню важливість у ритуалах чи віруваннях, пов'язаних із потойбічним життям.

Мер Аморозі, Карміне Каччілло, наголосив на важливості цього археологічного об'єкта для розуміння історії регіону.

У залізному віці на італійському півострові процвітали різні цивілізації, кожна з яких залишила свій слід у ландшафті та археологічних пам'ятках. Одна з таких культур, культура Вілланова, відома своїми кремаційними похованнями, де попіл зберігався у характерних біконічних урнах.

Ця практика, разом із поховальними звичаями, пов'язує представників культури Вілланова із ширшими європейськими культурними рухами, зокрема з урнфілдською та гальштатською культурами.

Важливо Таких знайшли тільки два: археологи виявили стародавнє бронзове дзеркало на Кіпрі (фото)

Крім того, культура Голасекка, яка процвітала на північно-західній рівнині По, відігравала важливу роль у торговельних мережах, що простягалися від Середземномор'я до Північної Європи. Їхні артефакти, знайдені в гробницях, розкиданих по величезній території, дають цінне уявлення про давню торгівлю та культурний обмін.

Раніше Фокус писав про дослідження острова Алор. Учені вивчали печеру Макпан, яку люди почали заселяти понад 40 тисяч років тому.

Також ми писали про сліди стародавніх людей, які виявили у лавовій трубі в Саудівській Аравії. Відкриття відбулося на лавовому полі Харрат Хайбар.

Теги за темою
Італія
Джерело матеріала
loader
loader