МіГ-29 від Казахстану — повний мотлох, але він вкрай потрібен ПС ЗСУ: в чому причина
МіГ-29 від Казахстану — повний мотлох, але він вкрай потрібен ПС ЗСУ: в чому причина

МіГ-29 від Казахстану — повний мотлох, але він вкрай потрібен ПС ЗСУ: в чому причина

Борти можуть стати чудовою базою для отримання запчастин, а також з декількох екземплярів можливо зберуть нормальний бойовий літак. Крім того, фюзеляжі можна буде використати для дезінформації розвідки окупантів, зазначає військовий аналітик Олександр Коваленко.

Радянські винищувачі МіГ-29, які нібито у кількості 81 штуки Казахстан продав через офшори США, можуть бути в пригоді Україні навіть враховуючи, що ці літаки абсолютно небоєздатні. Саме тому Казахстан і погодився продати таку велику партію літаків. Про це в інтерв'ю Фокусу заявив військовий аналітик Олександр Коваленко.

За його словами, більша частина з цієї авіації небоєздатна і ці літаки стояли собі під сонцем доживаючи свій вік. Але тут з'явились таємничі покупці й викупили непотріб.

"Для військових дій старенькі МіГ не знадобляться, але вони є важливим джерелом запчастин, — зазначає експерт. — Не секрет, що у західних партнерів, які передали нам свої радянські винищувачі зараз гостро стоїть проблема саме з запчастинами, а Україні вони необхідні".

Крім питання з обслуговуванням ВПС ще нагальним є проблема з протиповітряною обороною, адже Україна чекає наступних надходжень від США та Європи, зазначає Коваленко. В такому разі, можливо, інженерам вдасться з декількох літаків зібрати один бойовий і він буде захищати українське небо.

"Крім того, ці радянські винищувачі окрім запчастин можуть слугувати відмінними макетами для дезинформації ворога, — акцентує військовий оглядач. — Хай стоять на аеродромах та відвертають увагу російських окупантів".

Звичайно, перед тим, як зробити з літаків такі приманки механіки познімають з них все найдорожче та найважливіше, щоб був запас запчастин для діючої української авіації, відзначає Коваленко. Після цього фюзеляжі можна ставити куди завгодно і вони будуть дурити ворожу розвідку.

Раніше у The Business Insider 29 квітня з'явилася публікація про те, що нібито США через офшори купили в Казахстану 81 літак радянських часів.

Підприємство "Казспецекспорт", згідно з інформацією на сайті, уряд країни створив для забезпечення збройних сил можливостями імпорту / експорту озброєння. У лютому 2024 року співробітник фінансового регулятора Казахстану повідомив про затримання виконувача обов'язків гендиректора РГП "Казспецекспорт" Аршата Аяганова за підозрою в зловживанні службовими повноваженнями.

Нагадаємо, що Британія оголосила про постачання Україні бронетехніки. За час війни Велика Британія передала Києву 32 гаубиці AS90.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала