Китайські фірми йдуть в «підпілля» при торгівлі з Росією – Reuters
Китайські фірми йдуть в «підпілля» при торгівлі з Росією – Reuters

Китайські фірми йдуть в «підпілля» при торгівлі з Росією – Reuters

Китайські фірми йдуть в «підпілля» при торгівлі з Росією – Reuters

Деякі компанії припинили співпрацю з російським ринком, оскільки не можуть отримати за товар свої гроші

Оскільки великі банки Китаю призупиняють платежі з російськими компаніями через побоювання щодо санкцій США, деякі китайські постачальники розглядають можливість використання валютних брокерів, що діють вздовж кордону Китаю з Росією. 

«Ви просто не можете вести бізнес належним чином, використовуючи офіційні канали», – сказав Reuters один з китайських бізнесменів, додавши, що великі банки тепер витрачають місяці, а не дні, щоб провести платежі з Росії, що змушує його використовувати «неортодоксальні канали платежів» або скорочувати свій бізнес.

Банкір одного з державних банків «великої четвірки» Китаю повідомив Reuters, що його банк посилив контроль за бізнесом, пов'язаним з Росією, щоб запобігти санкційним ризикам. «Основна причина – уникнути непотрібних неприємностей», сказав банкір.

Починаючи з минулого місяця китайські банки посилили перевірку транзакцій, пов'язаних з Росією, або взагалі припинили свою діяльність, щоб не потрапити під санкції США, повідомили джерела.

«Транзакції між Китаєм і Росією все частіше будуть проходити через підпільні канали», – сказав керівник торгової організації в південно-східній провінції, яка представляє китайський бізнес з російськими інтересами, але він зазначив, що «ці методи пов'язані зі значними ризиками». 

Одним з варіантів називають здійснення платежів у криптовалюті (заборонена в Китаї з 2021 року), сказав Reuters російський банкір у Москві.

Деякі сільські банки на північному сході Китаю вздовж російського кордону все ще обробляють платежі, але це призвело до виникнення «вузького місця» – деякі бізнесмени місяцями стоять в черзі, щоб відкрити рахунки.

Хімічна і машинобудівна компанія в провінції Цзянсу вже три місяці чекає на відкриття рахунку в сільському комерційному банку у північно-східній провінції Цзілінь, розповів Лю, який працює на фірмі і попросив не називати його прізвище. Дзвінки до банку з проханням прокоментувати ситуацію залишилися без відповіді.

Співробітник банку сказав, що фірми, які експортують важке обладнання, стикаються з більш суворими перевірками при отриманні платежів, сказав Лю.

Менеджер компанії з Гуандун, що котирується на біржі, сказав, що з минулого місяця їхня фірма відкрила рахунки в семи банках, але жоден з них не погодився приймати платежі з Росії.

«Ми відмовилися від російського ринку. Зрештою, ми не отримали більше 10 мільйонів юанів (1,4 мільйона доларів) платежів від російської сторони, і ми просто здалися. Процес збору платежів надзвичайно дратує», – сказав менеджер. 

«Я можу поступово скоротити свій бізнес в Росії, оскільки повільний процес збору грошей не сприяє управлінню ліквідністю компанії. Більше того, ви не знаєте, що станеться в майбутньому. Одного дня канал може бути повністю перекритий», – сказав агентству інший бізнесмен.

Раніше Reuters повідомляло, що зусилля російських компаній здійснювати платежі за товари в Китаї на тлі побоювання місцевих банків потрапити під вторинні санкції створили процвітаючий ринок для посередників. За їхніми даними, через посередників здійснюється половина платежів. Нагадаємо, що найближчим часом США не планують запроваджувати санкції проти китайських банків, сподіваючись, що дипломатія зможе запобігти необхідності таких дій.  

Джерело матеріала
loader
loader