Український бізнес закликав ЄС посилити санкції проти російської металопродукції
Український бізнес закликав ЄС посилити санкції проти російської металопродукції

Український бізнес закликав ЄС посилити санкції проти російської металопродукції

Національна асоціація добувної промисловості України (НАДПУ) закликала Європейський Союз до активних дій для припинення імпорту залізорудної та чорних металів із Росії. У 2023 році Росія продала залізорудну продукцію та чорні метали на суму 3 млрд євро. Про це йдеться у повідомленні НАДПУ.

«НАДПУ надіслала листи із закликом до рішучих дій до президента Єврокомісії, міністра закордонних справ Франції та інших впливових європейських діячів. Європейський Союз наклав санкції на російську продукцію, але вони, на жаль, неповні. Як результат, імпорт залізорудної продукції та чорних металів з Росії все ще залишається на високому рівні, а це означає мільярди євро, що перетікають до російської військової машини», – сказано у повідомленні.

У НАДПУ наголосили: у 2023 році Росія все ще змогла продати залізорудну продукцію та чорні метали на суму 3 млрд євро, що допомогло фінансувати її війну проти України та демократії.

«Це також негативно впливає на українські та європейські компанії, оскільки російські експортери демпінгують на європейському ринку, роблячи неконкурентоспроможними місцевих виробників», – наголосили в Асоціації.

У НАДПУ також детальніше пояснили про санкційні виключення, які потрібно відмінити. Так, досі не накладено санкції на російську залізорудну продукцію – аглоруду, концентрат та окатиші. Крім того, у 12-му пакеті санкцій продовжено на 4 роки період санкційних виключень для російських слябів у обсягах, які достатні для покриття власних потреб російських перекатних заводів у ЄС та реалізацію іншим заводам.

Також у 12-му пакеті були ухвалені додаткові санкції проти російського чавуну та заліза прямого відновлення DRI/HBI, проте вони також передбачають завищені квоти у перехідний період.

«Україна разом з іншими Європейськими країнами готова замінити російську продукцію на європейському ринку. І це має стати свідченням партнерських відносин та підтримки українського бізнесу. Ми закликаємо ЄС до рішучих дій і розраховуємо на взаєморозуміння та підтримку», – зауважили в Асоціації.

Водночас, була продовжена дія квот на російські сляби ще на чотири роки. Попередні санкції на імпорт слябів запровадили у жовтні минулого року, у рамках 8-го пакета санкцій: тоді було ухвалено рішення, що він може тривати до кінця вересня 2024-го у межах встановлених квот, а з 1 жовтня 2024 року імпорт має припинитися.

Однак 12-й пакет санкцій фактично послабив раніше введені обмеження. У свою чергу Європейська сталеливарна асоціація (EUROFER) розкритикувала це рішення: там заявили, що це історична помилка, яка викривлює конкуренцію на європейському ринку та підживлює порочну систему, яка не тільки послаблює санкції ЄС проти РФ, але й суперечить кліматичним цілям блоку.

Джерело матеріала
loader
loader