Як передає Укрінформ, про це повідомляє литовський мовник LRT.
Литовські компанії у період з березня 2022 року по серпень 2023 року відвантажували товари західного виробництва з потенційною можливістю військового застосування під виглядом експорту до Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Вірменії та інших держав, наближених до Кремля.
За даними розслідування LRT, мікросхеми, підшипники, антени, конденсатори, радіонавігаційні пристрої, напівпровідники та інші товари подвійного призначення, які «експортуватися» до третіх країн, насправді опинялися в Росії. Ця схема була зупинена, коли Литва заборонила транзит певних товарів до третіх країн.
Повідомляється, що санкційні товари неодноразово експортували 70 компаній. Одна з них, зареєстрована в Клайпеді транспортна компанія Zetemzeja, відправляла мікрочіпи американського виробництва. Логістична компанія Delamode Baltics, яка в минулому надавала послуги Збройним силам Литви, Державній прикордонній службі та Ігналінській атомній електростанції, могла виступати посередником у щонайменше 10 поставках товарів подвійного призначення до Росії через Грузію. Це підшипники, електроніка, процесори та інше обладнання. Компанія таку інформацію заперечує.
За даними LRT, серед ймовірних експортерів так званих "предметів поля бою" є компанії, які вже п'ять років працюють без директора, не подають фінансові звіти і перебувають у процесі ліквідації.
Як повідомлялося наприкінці минулого року, вантажне транспортне підприємство групи Литовської залізниці LTG Cargo звернулося до Генеральної прокуратури щодо розслідування порушення міжнародних санкцій під час експорту до третіх країн автомобілів класу «люкс», які опиняються в Росії. За матеріалами внутрішнього розслідування у компанії припустили, що автомобілі, нібито призначені для третіх країн – Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Таджикистану, Грузії, Туркменістану, – насправді везуть до Росії.
Фото: rekvizitai.vz.lt