На горлечку багаторазової пляшки для води містяться безліч бактерій та мікробів. Потрібно щодня належним чином вимивати ємність після використання. Ретельне очищення – основний фактор запобігання захворюванням, що можуть бути викликані мікробами всередині пляшки чи навколо кришок.
За відсутності регулярного миття у пляшці може навіть накопичитися цвіль. Як ефективно очистити пляшку для води, розповіло видання The New York Times.
Для очищення пляшки після щоденного використання буде достатньо води та засобу для миття посуду. Більшість пляшок занадто вузькі, щоб дозволити вашій руці просунутися достатньо далеко та дістатися до дна, тому варто придбати спеціальні щітки.
Якщо ємність вимагає більш ретельного очищення, у нагоді стане харчова сода.
- Насипте 1/2 чайної ложки соди в пляшку і додайте приблизно півсклянки оцту. Відбудеться хімічна реакція – суміш буде активно пінитися протягом кількох секунд.
- Потріть пляшку щіткою або губкою та ретельно прополощіть під проточною водою.
Силіконові прокладки або ущільнювачі сприяють розмноженню бактерій та виникненню неприємних запахів, тож мити ці деталі пляшки треба з особливою ретельністю.
- Розігрійте духовку до 120 °C. Більшість силіконового посуду можна використовувати в духовці при температурі до 260 °C. Переконайтеся, що ущільнювач повністю складається з силікону. Не ставте пластик або гуму в духовку.
- Вимийте силіконові прокладки мильним розчином і гарячою водою, перш ніж помістити їх у духовку, поклавши на деко.
- Почекайте 30 хвилин, вийміть ущільнювачі, почекайте, поки вони охолонуть і ще раз промийте їх водою.
Якщо ви хочете помити пляшку у посудомийній машинці, насамперед переконайтеся, що матеріал, з якого зроблена ємність, підходить для цього типу миття.
До речі, OBOZ.UA розповідав, що одноразові пластикові пляшки можуть містити шкідливі хімікати, такі як бісфенол А мають здатність просочуватися у воду, особливо під впливом тепла або тривалого використання. Як правильно обрати ємність для води та як часто треба міняти пляшку – читайте у матеріалі.
Раніше OBOZ.UA публікував поради, що допоможуть очистити воду.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.