За словами генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, Харків може бути однією з ціллю російського літнього наступу. Однак наразі невідомо, чи вистачить загарбникам сил та засобів для реалізації свого плану.
У росіян є план загарбання Харкова чи Сум, але невідомо, чи здатен ворог реалізувати ці плани наявними в нього силами. Про це повідомив генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ ЗСУ, повідомив виданню The Times.
Він наголосив на тому, що Харків є ще однією можливою ціллю російського літнього наступу. Українські спецслужби, з його слів, знають, що в окупантів справді є план захоплення Сум та Харкова. Олександр Павлюк не вказав, наскільки можливо реалізувати ворогу такі плани.
Важливо ЗС РФ спробують захопити Суми та Харків: падіння Часового Яру — питання часу, — ISW"Ми не знаємо, наскільки ці плани серйозні та чи здатні вони їх реалізувати тими силами, які мають у своєму розпорядженні", – заявив він.
Військовий все ж висловив оптимізм щодо того, що довгоочікуваний пакет військової допомоги від США в поєднанні з пожвавленням європейської підтримки може не тільки притупити наступ військ РФ влітку. Можливо, це дасть Україні стратегічну ініціативу.
Ситуація на Сіверському та Слобожанському напрямках
Російські війська, як зазначили у звіті Генштабу ЗСУ від 3 травня, зберігають військову присутність у прикордонних районах, проводять диверсійно-розвідувальну діяльність. Також ворог здійснює обстріли населених пунктів з території РФ, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Окупанти завдали авіаційних ударів в районах населених пунктів Красний Хутір Чернігівської області, а також по населеному пункту Середина-Буда.
Удари авіації завдавалися по селах Дергачі, Рублене та Липці Харківської області. Мінометних та артилерійських обстрілів зазнали понад 20 населених пунктів, серед них Блешня Чернігівської області, а також Яструбине, Олександрівка, Волфине, Степок, Водолаги, Велика Писарівка Сумської області.
На Куп’янському напрямку нашими воїнами відбито 9 атак в районах населених пунктів Синьківка, Новоєгорівка, Кислівка, Берестове Харківської області; Стельмахівка Луганської області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема Синьківка, Петропавлівка та Котлярівка Харківської області.
Нагадаємо, 3 травня офіцер ЗСУ назвав два ключові фактори для відправлення французьких військ в Україну. Голосування Верховної Ради та ймовірне звернення президента України Володимира Зеленського щодо введення іноземних військ на територію нашої держави є одним з основних рішень.