Росія тишком постачає очищену нафту до Північної Кореї на рівнях, які порушують обмеження, встановлені Радою Безпеки ООН. Про це заявив Білий дім, припускаючи, що такі дії можуть призвести до нових санкцій. Про це пише Reuters.
Це стало відомо наступного дня після того, як група експертів ООН, яка спостерігала за дотриманням давніх санкцій ООН проти Північної Кореї за її ядерну зброю та ракетні програми, була розпущена через російське вето.
«У той самий час, коли Москва наклала вето на продовження мандата комісії, Росія доставляла очищену нафту з порту Східний до КНДР (Північна Корея)», — сказав журналістам речник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі.
Під санкціями ООН Пхеньян має право імпортувати 500 тисяч барелів нафтопродуктів на рік.
За словами Кірбі, лише у березні Росія відправила понад 165 тисяч барелів очищеної нафти до Північної Кореї, і що, враховуючи близькість російських і північнокорейських комерційних портів, Росія може підтримувати ці поставки нескінченно довго.
Наприкінці березня Росія заблокувала щорічне відновлення повноважень спостерігачів ООН за санкціями. Офіційний представник США назвав це продуманим кроком Москви, щоб приховати власні порушення резолюцій Ради Безпеки ООН.
Кірбі заявив, що Сполучені Штати продовжуватимуть вводити санкції проти тих, хто працює над сприянням передачі зброї та нафтопродуктів між Росією та КНДР.
«Раніше ми працювали над узгодженням автономних санкцій з нашими партнерами — включаючи Австралію, Європейський Союз, Японію, Нову Зеландію, Республіку Корея та Сполучене Королівство — і ми продовжуватимемо це робити», — наголосив він.
У березні США та Південна Корея створили спеціальну групу, яка має на меті перешкодити Північній Кореї закуповувати незаконну нафту.
США та інші також звинуватили Північну Корею в передачі зброї Росії для використання проти України.
Як повідомлялось, уламки ракети, яка атакувала Харків 2 січня, належать північнокорейській балістичній ракеті серії Hwasong-11.
При цьому, за даними експертів, північнокорейська балістична ракета містила сотні компонентів, які належать компаніям США та Європи.