Як передає Укрінформ, закон було ухвалено переважною більшістю голосів - 93 голоси "за", 33 утрималися, жодного голосу "проти", повідомляє Lе Monde.
«Це величезна перемога, ми дуже щасливі", - каже Даан Баувенс з бельгійської спілки секс-працівників. «Багато людей думають, що знають, що краще для нас. Але ви не залишите цю працю, коли у вас немає соціальних прав та пенсії», - додає вона.
Тепер працівники секс-індустрії, 95% з яких жінки, матимуть такий самий доступ до медичного страхування, права на допомогу по безробіттю, оплачувану відпустку та професійну переорієнтацію, як і працівники будь-якої іншої галузі.
Текст, що є результатом багатомісячної роботи міністерств економіки та праці, охорони здоров'я та юстиції у співпраці з асоціаціями та експертами, також спрямований на визнання роботодавців. На них буде покладено низку зобов'язань.
Зокрема, тільки ліцензовані роботодавці зможуть легально працевлаштовувати повій. Вони також повинні будуть гарантувати безпечне робоче середовище: призначити охоронця та встановити кнопку екстреного виклику в приміщенні.
Водночас закон не отримав одностайного схвалення з боку феміністичних асоціацій. Деякі з них розкритикували текст за те, що він не допомагає повіям покинути секс-торгівлю і недостатньо враховує "експлуатацію жіночого тіла" переважно чоловічою клієнтурою.
Як передавав Укрінформ, за підтримки Євроюсту влада Італії та Болгарії заарештувала 22 ймовірних членів організованої злочинної групи, які змушували жінок до проституції.