У Братиславі відбувся багатотисячний мітинг проти реформування суспільного мовника RTVS
У Братиславі відбувся багатотисячний мітинг проти реформування суспільного мовника RTVS

У Братиславі відбувся багатотисячний мітинг проти реформування суспільного мовника RTVS

Схвалену словацьким урядом реформу розкритикували журналісти, опозиція, міжнародні медіаорганізації та Єврокомісія.

У четвер, 2 травня, у центрі Братислави на мітинг зібралися тисячі людей, щоб висловити протест проти реформування суспільного мовника RTVS, яке може призвести до повного контролю уряду над ЗМІ. Про це написав «Укрінформ» із посиланням на повідомлення АР.

24 квітня коаліційний уряд Словаччини схвалив реформу, яку вже у червні цього року може затвердити парламент, де прибічники прем’єр-міністра Роберта Фіцо мають більшість.

Проєкт реформи ініціювала міністерка культури Мартіна Шимковічова. Запропоновані нею зміни означають, що суспільний мовник RTVS припинить своє існування, а замість нього створять нову структуру. Цю ініціативу розкритикували президентка країни Зузана Чапутова, журналісти, опозиція, міжнародні медіаорганізації та Єврокомісія.

«Словацька демократія потребує сильного і незалежного RTVS, а його співробітники — вашої підтримки. Якщо Фіцо здобуде контроль над RTVS, це означатиме рішучий крок на шляху до Орбана та Путіна», — заявив Міхал Шимечка, лідер опозиційної партії «Прогресивна Словаччина», яка організувала акцію протесту на площі Свободи у Братиславі.

30 вересня 2023 року партія Фіцо — Smer — перемогла на парламентських виборах. Ті, хто не поділяє його політику, висловлюють побоювання, що Словаччина за цього уряду відмовиться від прозахідного курсу та наслідуватиме напрям Угорщини Орбана.

Читайте також:

  • Антиукраїнське суголосся Фіцо й Орбана: як деякі заяви сусідів України підігрують російській пропаганді
  • Захоплений російськими наративами друг України: насторожливі результати виборів у Словаччині

Як раніше писав «Детектор медіа», у січні цього року очільниця Мінкульту Мартіна Шимковічова оголосила, що Словаччина відновить співпрацю з Росією та Білоруссю, яку призупинили після російського повномасштабного вторгнення в Україну в березні 2022 року.

Фото: Branislav Wáclav / Akuality.sk

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Протест
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader