Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.
Щонайменше 155 людей зазнали поранень, а понад 88 000 людей залишили свої домівки. Близько 16 000 з них оселились у школах, гімназіях та інших тимчасових притулках.
Повенізалишили по собі багато руйнувань, включаючи зсуви, розмиті дороги і зруйновані мости по всьому штату, а також перебої з електрикою та зв'язком. Понад 800 000 людей залишилися без водопостачання.
У неділю о 8 ранку за місцевим часом річка Гуайба досягла рекордного рівня 5,33 метра, що перевищило попередню історичну відмітку 1941 року - 4,76 метра.
Губернатор штату Едуардо Лейте заявив, що "руйнування, яких ми зазнаємо, є безпрецедентними", і що для відновлення штату знадобиться "свого роду "план Маршалла"".
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва вдруге відвідав Ріу-Гранді-ду-Сул в неділю у супроводі міністра оборони Жозе Мусіу, міністра фінансів Фернандо Хаддада і міністра навколишнього середовища Марини Сілви. Лідер країни і його команда оглянули затоплені вулиці Порту-Алегрі з гелікоптера.
У деяких районах, зокрема у долинах, гірських схилах і містах, менш ніж за тиждень випало понад 300 мм опадів, згідно з повідомленням Національного інституту метеорології Бразилії.
На погоду в Південній Америці впливає кліматичне явище Ель-Ніньо - періодична природна подія, яка призводить до потепління поверхневих вод в екваторіальній частині Тихого океану. У Бразилії Ель-Ніньо історично спричиняв посухи на півночі та інтенсивні зливи на півдні.
Як повідомляв Укрінформ, із початку березня у Кенії кількість загиблих внаслідок повеней перевищила 200 осіб.
Фото: Jeff Botega/Agencia RBS