Україна відновила власне виробництво артилерійських снарядів: що відомо
Україна відновила власне виробництво артилерійських снарядів: що відомо

Україна відновила власне виробництво артилерійських снарядів: що відомо

Очільник Мінстратегпрому Олександр Камишін наголосив на трьох головних викликах, що постають перед оборонною промисловістю України: фінансування, постійні обстріли, а також глобальний дефіцит вибухових речовин і пороху.

Україна відновила власне виробництво артилерійських снарядів, але від постачання боєприпасів партнерами не відмовляється, бо потреба досить велика. Про це заявив 6 травня на Форумі оборонної промисловості ЄС — Україна міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, пише інформаційне агентство "Укрінформ".

"Ми почали виробляти артилерійські боєприпаси, але, як і по інших позиціях, їх ніколи не буде достатньо вироблятись в Україні. Скільки б ми не виробляли і як би ми не збільшували власні спроможності, ми будемо й надалі залежати від постачання ззовні", — заявив посадовець у Брюсселі.

За його словами, сьогоднішня війна в Україні — найбільша у поколінні. Тому йдеться зараз про забезпечення повної потреби наших Сил оборони — вона дуже велика, за словами Камишіна.

"Потреба України у снарядах більша, ніж поточні оборонні спроможності всіх країн вільного світу. Однак ми говоримо про те, що ми стали вагомим внеском у таке (забезпечення. — Ред.) Сил оборони", — додав міністр.

При цьому він наголосив на трьох головних викликах, що постають перед оборонною промисловістю України:

  • фінансування;
  • постійні обстріли;
  • глобальний дефіцит вибухових речовин і пороху.

"Все решта перестало для нас бути складнощами", — заявив Камишін.

Важливо Контрнаступ у 2025 році: які проблеми мають вирішити ЗСУ, щоб підготуватись, — ISW

І додав, що під час Форуму у Брюсселі українська сторона намагатиметься долучити європейські кошти для розвитку ОПК України. При цьому він нагадав, що головне завдання спільної роботи Мінстратегпрому і Міноборони — отримати фінансування для виробничих потужностей, оскільки в української сторони вже є незаконтрактовані спроможності.

"Ми хочемо, щоб вони були профінансовані за рахунок європейських коштів", — зазначив міністр.

Важливо В ЗСУ пояснили, навіщо підірвали міст в районі Часового Яру

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна докладе максимум зусиль, щоб створити з партнерами у 2024 році новий європейський військово-виробничий арсенал.

Крім того, глава концерну Rheinmetall Армін Паппергер уточнив, що 2024 року його компанія поставить в Україну сотні тисяч снарядів, зокрема з дальністю дії 100 кілометрів. І це саме те, що потрібно на сучасній війні, впевнений гендиректор.

Теги за темою
Україна фінансування
Джерело матеріала
loader
loader