Останнє з 9 життів. Учені назвали вік, у якому помре ваша кішка
Останнє з 9 життів. Учені назвали вік, у якому помре ваша кішка

Останнє з 9 життів. Учені назвали вік, у якому помре ваша кішка

У новому дослідженні представлено моторошні графіки, що передбачають тривалість життя популярних порід кішок.

Кішки та люди живуть пліч-о-пліч тисячі років, за цей час тварини встигли набути репутації трохи відсторонених, але все ж таки найкращих друзів людини. У новому дослідженні вчені вперше склали "таблиці життя" для кішок-компаньйонів, які дають змогу оцінити тривалість життя, що залишилася у вихованців різних порід, пише Daily Mail.

У своїй роботі команда вчених із Королівського ветеринарного коледжу (RVC) у Лондоні разом із дослідниками з Національного університету Чунг Сін на Тайвані проаналізувала записи 7396 кішок у Великій Британії, які померли в період від січня 2019 до березня 2024 року. Після цього вчені розбили результати на групи за породами та статтю — таким чином їм вдалося створити так звані "таблиці смертності". Тепер кожен власник зможе відносно точно визначити, як довго проживе його улюблений вихованець.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Результати роботи вчених показують, що загальна середня тривалість життя британських кішок-компаньйонів з моменту їхнього народження становить 11,7 року. Водночас самки, як правило, живуть на 1,33 року довше, ніж самці.

Таблиця смертності різних порід кішок
Фото: Royal Veterinary College

Найбільша тривалість життя спостерігалася у бірманських порід — 14,4 року, за ними слідують змішані породи — 11,9 року, а потім сіамські кішки — 11,7 року. Водночас найкоротша тривалість життя спостерігалася у сфінксів — всього 6,8 року.

Крім того, вченим вдалося вивести кілька факторів, які також були пов'язані зі скороченням тривалості життя, а саме:

  • чистокровність;
  • надмірна вага;
  • надмірна худорлявість.

Автори дослідження вважають, що їхні "таблиці смертності" можна використовувати для улюбленців будь-якого віку, а також вони можуть допомогти потенційним власникам або центрам із переселення котів передбачити, як довго може прожити тварина.

За словами провідного автора дослідження, доктора Кенді Тенга, розробка таблиць смертності є "важливою віхою" в розумінні тривалості життя кішок-компаньйонів. Він також заявив, що ці знання надалі можуть допомогти власникам "приймати невпевнені рішення".

Інший співавтор дослідження, доцент кафедри епідеміології домашніх тварин, доктор Ден О'Ніл вважає, що і таблиці дадуть змогу власникам "передбачати майбутнє" своїх улюбленців на основі наукових методів.

Раніше Фокус писав про те, що вчені розповіли, чому кішки йдуть з дому перед смертю.

Теги за темою
смерть дослідження вчені
Джерело матеріала
loader