В Україні можна відмовитися від мобілізації через релігійні переконання, але є нюанси
В Україні можна відмовитися від мобілізації через релігійні переконання, але є нюанси

В Україні можна відмовитися від мобілізації через релігійні переконання, але є нюанси

Згідно з ухвалою Кримінального касаційного суду, відмова від військової служби з релігійних мотивів має бути обґрунтована глибокими і щирими переконаннями, підтвердженими не тільки словами.

Кримінальний касаційний суд Верховного суду України (ККС) визначив, у яких випадках громадянину не загрожує кримінальна відповідальність за ухилення від мобілізації через його релігію. Про це повідомляє пресслужба суду.

Так, у липні 2022 року один із військовозобов'язаних, отримавши наказ з'явитися на призовну дільницю для призову за мобілізацією до ЗСУ, відмовився від отримання повістки, пославшись на несумісність військової служби з його віросповіданням. Однак, не прибувши на дільницю, він порушив вимоги Конституції України та законодавство про мобілізаційну підготовку.

Зазначається, що право сповідувати релігію або переконання не є абсолютним і може бути обмежене, особливо в умовах збройної агресії. У таких ситуаціях необхідно забезпечити належне комплектування Збройних сил для захисту країни під час проведення загальної мобілізації.

Також підкреслено, що відмова від військової служби з мотивів віри має бути обґрунтована наявністю глибоких і щирих переконань, підтверджених доказами, а не тільки словами.

Суд врахував, що засуджений не є членом релігійних організацій і вже проходив строкову службу у збройних силах, включно з періодом після висловлення своєї віри. Тож суд дійшов висновку, що в нього немає непереборного конфлікту між його вірою та військовим обов'язком. У результаті дії чоловіка визнали ухиленням від призову за мобілізацією за статтею 336 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 4 травня повідомлялося, що суд покарав чоловіка, який скаржився на викрадення, залякування і шантаж з боку ТЦК. Чоловік отримав умовний термін.

Раніше, 30 квітня, стало відомо, що суд покарав військовослужбовця одного зі стрілецьких батальйонів. Його звинувачували у самовільному відході з військової частини після поранення в умовах воєнного стану.

Джерело матеріала
loader
loader