Більшість членів Палати представників Конгресу США відхилили пропозицію про відставку спікера Майка Джонсона, яку на голосування винесла республіканка Марджорі Тейлор Грін. Лише 11 республіканців підтримали ініціативу Грін, тоді як 196 їхніх партійців проголосували проти відставки Джонсона.
Про це повідомляє Reuters. 163 демократи також висловили свою підтримку спікеру Майку Джонсону.
Демократи об'єднались з республіканцями у голосуванні, щоб утримати Джонсона на посаді, прагнучи запобігти повторенню політичного хаосу, який відбувся у жовтні, коли республіканці усунули з посади його попередника Кевіна Маккарті. Загальна кількість голосів на користь Джонсона склала 359, проти виступили 43, а семеро утрималися.
"Я вдячний моїм колегам за довіру, яка допомогла перемогти ці хибні зусилля. Сподіваюся, що це кінець персоніфікованого вбивства, яке є характерним для нинішнього Конгресу", – заявив він після голосування.
Журналісти відзначили, що членкиня Палати представників США, республіканка Марджорі Тейлор Грін, винесла пропозицію про відставку на голосування після серії зустрічей з Джонсоном, під час яких вона ставила перед ним ряд вимог.
Особливо вона бажала, щоб спікер цього року припинив подавати на розгляд палати будь-яку допомогу Україні та вносив лише ті законопроекти, з якими згодні більшість республіканців. Крім того, Грін вимагала, щоб Конгрес припинив фінансування будь-яких розслідувань, що веде Мін'юст проти Трампа, і домагалася скорочення фінансування федерального уряду.
Голосування відбулося після того, як демократи й республіканці після місяців суперечок досягли згоди стосовно законопроєктів щодо подальшої підтримки США для України у зв'язку із вторгнення Росії.
Раніше повідомлялося, що ухвалення пакета військової допомоги Україні на майже 61 млрд доларівстало для спікера Палати представників Майка Джонсона "одним із найважливіших рішень у його політичній кар'єрі". Політик голосував проти фінансування нашої держави, бувши рядовим членом Палати представників.
Як повідомляв OBOZ.UA, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг визнав, що ні НАТО, ні Євросоюз не виконали того, що обіцяли Україні в плані поставок озброєння. Це спричинило серйозні наслідки на фронті.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!