Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних українців під час воєнного стану. Так, згідно з ухвалою уряду № 520 від 08.05.2024, списки на бронювання працівників підприємств узгоджуватиме Міністерство оборони України. Раніше цим займався Генеральний штаб ЗСУ.
- Підприємства, установи та організації, що виробляють товари, виконання робіт та надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, подають список [що підлягають бронюванню співробітників] до Міноборони…- йдеться у постанові.
Аналогічні зміни внесено до «Порядку та критерії визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період». Скрізь слова "Генеральний штаб Збройних Сил" замінено на "Міноборони". Як і у попередньому варіанті документа, остаточне рішення після погодження списків бронювання ухвалює Міністерство економіки України.
Оскільки всі міністерства традиційно підпорядковуються уряду, а Генштаб президенту, можна припустити, що подібні зміни – це спроба зняти з Генерального штабу функції, не пов'язані безпосередньо з військовою підготовкою. Зазвичай Міністерство оборони вирішує і бюджетні питання, тож, ймовірно, йому закинули обов'язок та узгодження списків броньованих.
- Усім чоловікам – громадянам України, які перебувають за кордоном, необхідно буде стати на військовий облік: так говорить закон про мобілізацію, який набирає чинності 18 травня.
- Новий закон про мобілізацію в Україні було ухвалено без урахування питань про демобілізацію та ротацію військовозобов'язаних.