Аналітики ISW стверджують, що росіяни захопили Пильну, Стрілече, Красне та Борисівку, але не мають геолокаційних підтверджень цьому.
Російські війська розташовується на відстані 30 кілометрів від Харкова, але ЗС РФ буде важко захопити місто, оскільки вони не створили "стратегічного резерву" для цієї мети. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) від 10 травня 2024 року.
"Наразі російські війська знаходяться приблизно за 30 кілометрів від околиць Харкова, і просування російських військ на відстань до 20 кілометрів від міста, ймовірно, дозволить російським військам вести рутинний нецільовий вогонь по Харкову зі ствольної артилерії", — йдеться у звіті.
Аналітики уточнили, що наступ ЗС РФ у Харківській області потрібен росіянам для досягнення стратегічного ефекту — відволікання української живої сили і техніки з інших критичних ділянок фронту на сході України.
За оцінками ISW, російським військам, швидше за все, буде важко захопити місто Харків, якщо вони матимуть на меті це зробити.
"Російські війська раніше продемонстрували нездатність проводити широкомасштабні наступальні операції на кількох напрямках одночасно, і російські військові, схоже, не створили "стратегічного резерву" в такому масштабі, який був би здатний підтримати дві або більше широкомасштабних наступальних операцій у найближчому майбутньому. Тому широкомасштабна спроба Росії захопити Харків, ймовірно, вимагатиме від російських військ депріоритезації інших критично важливих ділянок фронту і передислокації значної кількості сил до району міжнародного кордону, на що російські війська навряд чи підуть, враховуючи давню мету російських військових — захопити решту території Луганської та Донецької областей", — зазначили у звіті.
За оцінками ISW, російські війська просунулися в напрямку Вовчанська, проте не мають відповідних доказів, щоб оцінити приблизну лінію фронту в безпосередній близькості. Водночас геолокаційні кадри підтверджують, що російські війська захопили Пильну.
"ISW з високою долею впевненості оцінює, спираючись на достовірну українську звітність і переважаючу кількість доказів, що російські війська захопили Стрілече, Красне і Борисівку, але поки що не бачила геолокаційного підтвердження цієї оцінки", — наголосили аналітики.
Нагадаємо, Вранці 10 травня спробу наступу у Харківській області підтвердили у Міноборони України. У міністерстві заявили, що спроба прориву розпочалась о 5:00 ранку, але успіхом не увінчалася. На місце боїв кинули резервні підрозділи.
Також згодом початок наступу на Харків підтвердив президент Володимир Зеленський. Він зазначив, що ближче до 7:00 відбувся артилерійський бій, але просування ЗС РФ зупинили.