Використовувався ще за язичників: на Львівщині існує унікальний монастир, видовбаний у скелях
Використовувався ще за язичників: на Львівщині існує унікальний монастир, видовбаний у скелях

Використовувався ще за язичників: на Львівщині існує унікальний монастир, видовбаний у скелях

"Телеграф" розповідає цікаві факти про Україну, які ви могли не знати

У селі Розгірчі Стрийського району Львівської області є незвичайний монастир, який видовбали у скелі. Він використовувався ще за язичників, про що свідчить знайдена під час розкопок дохристиянська символіка.

Перші згадки про християнський монастир датуються другою половиною XV ст. Згідно з легендою, тут мешкали ченці з Києво-Печерського монастиря. А розташування монастиря захищало їх від набігів татар. Кажуть, що коли Київ було знищено ордами Батия у 1240 році, кілька ченців бігли за сотні кілометрів аж до Карпат і оселилися тут у печерах.

Скальний комплекс складається з двох частин – приміщень у породі та двох менших скель. Віддалені від головного комплексу на 50 метрів, ці дві скелі утворили вузький прохід у схилі та були такою собі брамою. Стежка між воротами веде до основної скелі.

У товщі основного скельного масиву вибито три печери, розташовані на двох рівнях. На першому — два приміщення, а на другому (до якого ведуть сходи) — одне. У більшості публікацій нижню велику печеру вважають житловою кімнатою, до якої примикала комора, а верхню печеру — монастирською церквою. Житлова кімната є просторим приміщенням площею 9х7 і висотою 3,5 метра. Вони поступово розширювалися з розвитком, і в результаті тут могло жити приблизно 20 осіб. У цю велику кімнату прорубаний ряд отворів: двері з вікнами з боків та вентиляція згори, а ще одне віконце збоку. Зовні на скелі видовбана ніша, де кріпилася ікона.

Печерна церква знаходиться на верхньому ярусі, до якого ведуть сходи. Це досить просторе приміщення площею 6×5 та висотою 3 метри, сире та темне. Має кілька отворів: двері, вікно та схоже вентиляцію з боку входу, ще одне вікно прорубане збоку. У стінах є ніші різного розміру, які служили для церковних потреб, таких як зберігання риз, а одна велика навіть вважається тимчасовим місцем для померлих ченців. Ще тут висічено в камені дивне обличчя. Крім того, на стінах багато пізніших написів, а також висять сучасні ікони.

Також "Телеграф" розповідав про те, що на Волині знайшли артефакт часів Київської Русі. Його передадуть до Національного музею історії України для дослідження.

Теги за темою
Львівська область
Джерело матеріала
loader
loader