Путін у новому уряді посилив своїх друзів та родичів
Путін у новому уряді посилив своїх друзів та родичів

Путін у новому уряді посилив своїх друзів та родичів

Путін у новому уряді посилив своїх друзів та родичів

Російські супереліти зберегли контроль над своїми сферами впливу

Зміни у російському уряді після «перезавантаження» зачепили не лише силовий блок, до якого перейшов на позицію міністра оборони Андрєй Бєлоусов, а й інші посади, хоча й менш радикально, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Путін змістив Шойгу. Чим має відповісти Україна?»

«Ці кадрові ротації не означають істотної зміни політики Кремля. Йдеться лише про оптимізацію системи влади з урахуванням нових апаратних розстановок і відносин між вежами», – зазначає Кравченко, уточнюючи, що Путін посилив позиції своїх друзів і родичів в уряді та послабив вплив прем’єр-міністра Міхаіла Мішустіна.

«Супереліти зберегли контроль над профільними напрямами (Патрушев – АПК, Ротенберґи – будівництво, Ковальчуки – освіта, Трутнєв – Далекий Схід, Чємєзов – ВПК тощо), а куди їм дітися?», – наводиться у статті коментар російського політолога Ільї Ґращєнкова. 

Російські експерти вважають, що оновлений уряд Мішустіна став більш конфліктним, а вплив прем’єра зменшився. Раніше Мішустіну опонував лише Бєлоусов, а зараз це робитимуть також Дєніс Мантуров та Дмітрій Патрушев, які отримають посади віце-прем’єрів.  

Ключові зміни в уряді РФ: 

  1. Замість Вікторії Абрамченко, яка пішла з уряду «на іншу роботу», віцепрем’єром став син колишнього секретаря Ради безпеки РФ Ніколая Патрушева Дмітрій, який до цього очолював Мінсільгосп. Деякі оглядачі вважають, що призначення Патрушева-молодшого віцепрем’єром є компенсацією за відставку Патрушева-старшого.
  2. Замість Андрєя Бєлоусова – опонента міністра фінансів Антона Сілуанова й глави Центробанку Ельвіри Набіулліної – першим віцепрем’єром став Дєніс Мантуров, який раніше очолював Мінпромторг. Мантуров, як і його наступник на посаді глави Мінпромторгу Антон Аліханов, вважаються політиками, близькими до глави «Ростеху» Сєрґєя Чємєзова.
  3. Колишній міністр енергетики Алєксандр Новак став віцепрем’єром, який курирує енергетичний, економічний і бюджетно-фінансовий блок (раніше це була зона відповідальності Бєлоусова).
  4. До уряду покликали чотирьох губернаторів – Сєрґєя Цивільова (Кемеровська область), Антона Аліханова (Калінінградська область), Міхаїла Дєгтярьова (Хабаровський край) і Романа Старовойта (Курська область).
  5. Майбутній міністр енергетики Цивільов одружений із двоюрідною племінницею Путіна Анною (власницею 70% вуглевидобувної групи «Колмар»). Цивільов – людина, орієнтована на олігарха Гєннадія Тімченка, а кандидат на посаду міністра транспорту Старовойт вважається креатурою олігарха Аркадія Ротенберґа.
  6. Син путінського друга-олігарха Юрія Ковальчука Боріс очолив Рахункову палату РФ.

Нагадаємо, 12 травня Путін призначив звільненого з посади міністра оборони Сєргєя Шойгу секретарем Радбезу РФ замість Ніколая Патрушева. Останнього звільнили «у зв’язку з переходом на іншу роботу». 

Раніше Reuters повідомляло, що президент РФ Владімір Путін після так званих «виборів» 15-17 березня зробить перестановки в уряді та залучить до влади більш молодих людей. Тоді джерела агентства сказали, що не очікують, що Путін змінить міністра оборони Сєргєя Шойгу і міністра закордонних справ Сєргєя Лаврова.

Джерело матеріала
loader