Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока.
Зазначається, що середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку склала 13,99 грн/кг без ПДВ. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 13,40 до 14,60 грн/кг без ПДВ. Верхня межа цінового діапазону знизилась на 40 коп., а нижня - на 10 коп. за останній місяць.
Вищий ґатунок в середньому також коштує 13,99 грн/кг без ПДВ, а ціни коливаються від 13,40 до 13,90 грн/кг без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу першої половини квітня, нижня межа цінового діапазону скоротилася на 10 коп., а верхня - на 1,10 грн.
Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,29 грн/кг без ПДВ. Мінімальна ціна в господарствах - 12,65 грн/кг, а максимальна ціна - 14,10 грн/кг. За останній місяць нижня межа цінового діапазону знизилась на 10 коп., а верхня - не змінилася.
Відповідно середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,76 грн/кг без ПДВ.
Аналітики профільної асоціації зауважують, що в травні закупівельні цінизнизились, оскільки на ринку з’явилися надлишки молока-сировини для переробки. Молоко-сировина дешевіє в Україні незважаючи на дефіцит, який існував на ринку восени та взимку, оскільки в країні зменшується споживання готової продукції і знижуються ціни на біржові товари. Найбільше подешевшав сирний продукт порівняно до 2023 та 2022 років, який переважно експортується в Казахстан. Сьогодні росія та білорусь продають сирний продукт в Казахстані за демпінговими цінами і тому українські компанії змушені також знижувати ціну на товар щоби бути конкурентноздатними на даному ринку.
Зазначається, що ціна на молоко-сировину в Україні на 21% нижче середньої європейської ціни та на 25% нижче ціни в Польщі, що створює підстави до активізації інтересу до вітчизняної молочної продукції з боку європейських покупців.
Як повідомлялось, у квітні 2024 року Україна експортувала 10,42 тис. тонн молочних продуктів на суму 21 млн дол. США.