Тепер китайські технологічні гіганти повинні закуповувати рівну кількість мікросхем ШІ місцевого та іноземного виробництва для своїх нових дата-центрів. Однак виконання цієї директиви не було суворим, і залишається невизначеним, чи будуть застосовані якісь санкції до фірм, які не дотримуються вимог.
Представники Національної комісії з розвитку і реформ Китаю та Міністерства промисловості й інформаційних технологій, а також вищезгаданих технологічних гігантів ніяк не прокоментували нову директиву, оскільки вони взагалі не відповіли на запити The Information. Nvidia також відмовилася коментувати звіт.
Цей крок китайського уряду є значним викликом для Nvidia, яка прагнула розробити спеціалізовані пропозиції, пристосовані до китайського ринку.
У відповідь на санкції США Nvidia працює над трьома новими графічними процесорами для Китаю:
- H20,
- L20,
- L2.
Про це в січні повідомляло агентство Reuters, спираючись на інформацію від двох осіб, знайомих з цим питанням.
- Китай є критично важливим ринком і ключовим джерелом доходу для Nvidia. У 2023 фінансовому році на цю країну припало 19% доходів Nvidia від продажу чипів для центрів обробки даних.
- У лютому фінансовий директор Nvidia Колетт Кресс повідомила інвесторам, що експортні обмеження США призвели до того, що частка Китаю в доходах компанії впала до "середнього однозначного відсотка".
Якщо Китай не може купувати у США, він просто будуватиме сам. Тому США повинні бути обережними. Китай – дуже важливий ринок для технологічної індустрії,
– сказав генеральний директор Nvidia Дженсен Хуан в інтерв'ю Financial Times у травні 2023 року.
Водночас старання Nvidia з розробки чипів спеціально для Китаю цілком можуть бути зведені нанівець цими новими заборонами. Дженсен Хуан наголосив, що якщо компанія втратить китайський ринок, то запасного плану на цей випадок не існує.