Не лише облік: які зобов'язання для бізнесу передбачає новий закон про мобілізацію
Не лише облік: які зобов'язання для бізнесу передбачає новий закон про мобілізацію

Не лише облік: які зобов'язання для бізнесу передбачає новий закон про мобілізацію

Зокрема, новий закон про посилення мобілізації законодавчо закріплює таке поняття як оповіщення. Юристка Наталія Мамченко детальніше розповіла про зміни для бізнесу.

Відразу пояснимо, що оповіщення – це доведення сигналів і повідомлень (директив, розпоряджень) до органів військового управління, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та населення про оголошення мобілізації, виклик громадян до ТЦК, а також вручення (надсилання) повісток громадянам.

Вручення повісток

З ухваленням нового закону про мобілізацію, підприємства повинні будуть забезпечувати "оповіщення", що включає вручення повісток. Також зазначено, що передбачаються "організаційно-технічні заходи", але не конкретизують наразі, які саме це заходи будуть. Вочевидь, це питання найближчим часом визначить уряд.

Також дається визначення поняттю система військового обліку, яке фактично визначає, хто має бути організатором військового обліку на підприємстві, хто його має вести, а хто є "об'єктом" цього обліку.

Так, відповідно до закону система військового обліку – це сукупність систем військового обліку органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, ЗСУ, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, які структурно складаються із керівників як організаторів ведення військового обліку, служб персоналу (посадових осіб), які безпосередньо ведуть військовий облік, об'єктів військового обліку – призовників, військовозобов'язаних, резервістів та засобів автоматизації процесів ведення військового обліку з використанням необхідних баз даних (реєстрів).

Більше про мобілізацію в Україні

  • 18 травня набуває чинності новий закон про мобілізацію. Він передбачає, що бронюванню підлягають працівники критично важливих підприємств, державні службовці категорії "А", голови обласних, районних рад, сільські, селищні, міські голови.
  • У Раді не вщухають обговорення, щодо моделі майбутнього економічного бронювання. Нардепи розглядають три можливі варіанти, один з яких стосується ФОПів.
Теги за темою
Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader