Міністерство економіки вперше оприлюднило механізм отримання коштів на розвиток індустріальних парків. Всього на підтримку індустріальних парків передбачено 1 мільярд гривень, повідомляє заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. “Постанова, яка регламентує порядок надання стимулювання, очікується незабаром. Інформація про параметри програми була озвучена на нараді з індустріальними парками і громадами, вона є попередньою, адже постанова ще не схвалена урядом. Але дає орієнтири для зацікавлених сторін, що треба готувати”, – повідомив Дмитро Кислевський.
Напрямки фінансування індустріального парку від держави
Як зазначає заступник голови парламентського комітету, залучити підтримку можна буде на певні напрямки:
- фінансування 50% будівництва інфраструктури індустріальних парків яка є інженерною чи транспортною: підстанції, лінії електропередач, водо- і газопроводи;
- вище зазначена опція для деокупованих територій, фінансується на 80%;
- компенсація 50% вже реалізованих інвестицій-витрат за останні 9 місяців на підключення до електромереж (опція на деокупованій території - 80%).
- 50% чи 20% фінансування, залишок має профінансувати своїми чи кредитними, грантовими, приватно-інвестиційними коштами заявник. Ще один варіант співфінансування індустріального парку – гроші органів місцевого самоврядування – місцевий бюджет.
Відомо попередньо які є вимоги до індустріальних парків, щоб вони отримали фінансування від держави. Насамперед це внесення парку до реєстру та наявність керуючої компанії.
Також індустріальний парк повинен мати проєктну документацію на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури та мати відповідну експертизу.
“Позитивний висновок уповноваженого банку щодо ділової репутації та фінансової спроможності заявника (подібно до заявок на гранти)”, – ще одна вимога до індустріального парку, за повідомленням Дмитра Кислевського.
Заявки на державне фінансування подаватимуть до 15 серпня.
Зобовʼязання керуючої компанії індустріального парку, якщо вона отримує гроші з бюджету
Додатковими вимогами є реалізація проєкту, якщо керуюча компанія зобов'язується реалізувати заявлений проект протягом 2 років. Також має бути виконане зобов'язання щодо “введення в експлуатацію за 3 роки промислових будівель та споруд, які мають площу не менше 5000 кв.метрів, а також залучити не менше двох учасників індустріального парку”.
Керуюча компанія також бере на себе зобов'язання повернути державні гроші, якщо ці вимоги не будуть виконані.
Що рекомендують готувати для державного співфінансування індустріального парку?
Фінальна версія вимог та інших умов співфінансування індустріальних парків буде оформлена у постанові уряду. “Але вже зараз зрозуміло, що готувати: ПКД, експертизу, джерело фінансування власної частини витрат. А також готовність реально працювати над розвитком індустріального парку для виконання зобов’язань. Впевнений, такі серед майже 80 зареєстрованих ІП знайдуться”, – зазначає заступник голови парламентського комітету.
Індустріальних парків, які активно реєструвались в період з 2013 до 2019 року, найближчим часом поменшає. Головна причина – їх бездіяльність та невідповідність певним критеріям. Індустріальні парки, які відповідають вимогам закону, зокрема ті, що мають керуючу компанію та надають звіти, розділять на конкурсній основі державну підтримку в розмірі 1 млрд грн, заплановану в державному бюджеті на 2024 рік.