Нове дослідження показує, що тварини розробили нову стратегію, яка дає їм змогу харчуватися більше і залишатися здоровими.
Калани — морські істоти, що мешкають у затоці Монтерей у Каліфорнії, — як правило, вони плавають на спині та поїдають здобич із панциром. Однак у новому дослідженні вчені виявили, що калани виробили нову стратегію, що дає їм змогу захистити свої зуби, пише The Guardian.
Нова поведінка каланів у затоці була задокументована дослідником Крісом Лоу. Вчений помітив, що відносно невелика кількість тварин проробляють цей трюк, причому більшість з них — самки. Вони плавають на спині з каменем на животі, потім хапають панцирну здобич, а після розбивають її об камінь, а потім їдять. Таким чином їм вдається захистити свої зуби — якщо їжа надто тверда, вона може їх пошкодити, а надто зруйновані зуби приречуть тварину на голод.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Команда з Техаського університету в Остіні виявила, що кількість джерел їжі, яким вони надають перевагу, істотно скорочується — йдеться про морські вушка і їжаків, якими харчуються калани. У результаті їм довелося перейти на крабів, мідій, морських равликів і молюсків, проте їхні великі розміри можуть пошкодити зуби тваринам. У результаті вони використовують додаткові інструменти, щоб отримати здобич, не пошкодивши при цьому зуби.
Зазначимо, що в затоці Монтерей на центральному узбережжі Каліфорнії мешкає південна популяція каланів. Однак за останні кілька десятиліть їхня кількість істотно скоротилася — здебільшого через скорочення кількості здобичі, втрату середовища проживання та рибного лову. При цьому самі тварини відіграють важливу роль у знищенні лісів водоростей, які завдають шкоди затоці.
Загалом під час дослідження вчені спостерігали за поведінкою 196 каланів, чиї тіла були оснащені радіометками. У результаті вченим вдалося описати абсолютно нову поведінку тварин. Цікаво, що калани як інструменти використовують не тільки каміння, але також і черепашки, сміття, човни або доки, об які можна розбити панцир твердої здобичі.
Дослідження також показало, що самки, які використовують інструменти, могли споживати здобич, що була на 35% важчою, ніж чоловіки, які використовували інструменти. Неясно, чи збільшується використання знарядь серед каланів, але така поведінка корисна для тварини.
Раніше Фокус писав про те, що вчені зняли запеклий бій вовка-одинака і тюленя.