Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на закон про «іноагентів», ухвалений парламентом, попри протести на вулиці.
Про це вона заявила під час брифінгу, пише грузинська служба «Радіо Свобода».
Вона назвала закон «російським» за «суттю і духом», що суперечить «грузинській конституції та всім європейським стандартам».
«Це є перешкодою на нашому європейському шляху. Це вето є цілком законним і сьогодні буде передано до парламенту. Цей закон не підлягає жодним змінам чи вдосконаленням. Отже, є дуже просте вето — цей закон має бути скасований», — пояснила Зурабішвілі.
Тепер документ повернеться на розгляд парламенту. А втім, для подолання вето достатньо підтримки 76 депутатів, а у парламентської більшості є навіть більше — 83 голоси.
Що відбувається у Грузії?
14 травня парламент Грузії у третьому читанні остаточно затвердив закон «Про прозорість іноземного впливу». Він передбачає, що неурядові та медійні організації, які мають понад 20% доходів з-за кордону, організаціями, що виконують інтереси іноземної держави повинні бути зареєстрованим у спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію.
Протягом тижнів у країні тривали багатотисячні акції проти ухвалення цього документа. Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, яким кремль придушує свободу слова у своїй країні. Партія влади Грузії переконує, що нічого спільного в них немає.
Законопроєкт винесли на розгляд через рік після того, як аналогічна ініціатива призвела до багатотисячних протестів та була відкликана.