Як повідомляє кореспондент Укрінформу, заходи приурочено до 80-ї річниці депортації кримськотатарського народу.
У Парку кримської культури встановлено погруддя видатних представників кримськотатарського народу: громадського діяча та організатора першого курултаю Номана Челебіджихана, вченого-тюрколога, поета та письменника Бекіра Чобан-заде, просвітителя та громадського діяча Ісмаїла Гаспринського, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.
У турецькому Ескішехірі відкрили Парк кримської культури / Фото: Ольга Будник, УкрінформТакож відбулися концерт і театральна постановка на тему історичних подій 1944 року. Учасники ансамблю Kırım ailesi ("Кримська родина") виконали пісню про Крим Ey güzel Kırım кримськотатарською і українською мовами.
В Ескішехірі мешкає численна кримськотатарська діаспора.
Як повідомляв Укрінформ, 18 травня в Україні відзначали День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановували пам'ять жертв геноциду кримських татар з нагоди 80-х роковин трагедії їх масової депортації.
Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку й тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).
Офіційною підставою для депортації стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859 «Про кримських татар» від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висували претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами.
За офіційними даними було депортовано 183 144 особи; за кримськотатарськими джерелами – понад 400 тис., з яких упродовж півтора року померло близько 46% депортованих.