Люди, які вимкнули Facebook на шість тижнів, знали менше новин, але рідше вірили в дезінформацію, — дослідження
Люди, які вимкнули Facebook на шість тижнів, знали менше новин, але рідше вірили в дезінформацію, — дослідження

Люди, які вимкнули Facebook на шість тижнів, знали менше новин, але рідше вірили в дезінформацію, — дослідження

Дослідники стверджують, що Facebook справді сприяє тому, що люди більше залучаються до політики онлайн.

Користувачі Facebook, які деактивували свої облікові записи на шість тижнів, були менше обізнані з новинами і при цьому трохи рідше вірили в дезінформацію. Про це йдеться у дослідженні, яке провели фахівці зі Стенфордського та Нью-Йоркського університетів та компанїі Meta, повідомляє NiemanLab.

Таким чином відмова від Facebook мала «злегка значимий позитивний вплив на знання фактів», пишуть дослідники.

У дослідженні 19 857 користувачів Facebook і 15 585 користувачів Instagram деактивували свої облікові записи на шість тижнів. Деякі учасники також погодились увімкнути пасивне відстеження, яке безпосередньо фіксувало, як вони споживають новини, соцмережі і вебсайти. Дослідники зіставили учасників з результатами голосування в їхніх штатах, з публічно зареєстрованими пожертвами на кампанію та з даними платформи Meta.

Дослідники виявили, що люди, які деактивували б свої облікові записи у Facebook, мали б менше шансів проголосувати за Дональда Трампа. «Оцінки показують, що відмова від Facebook зменшила частку виборців, які обирають Трампа, приблизно на 1%», — пояснив Метью Ґенцков зі Стенфорда.

Дезактивація не мала помітного впливу на віру в легітимність виборів та на явку виборців. Вона також не мала помітного впливу на поляризацію настроїв щодо політичних опонентів чи щодо певних питань. «Це свідчить про те, що якщо доступ до Facebook сприяє політичній поляризації, цей ефект або невеликий, або накопичується протягом більш тривалого періоду, ніж 5 тижнів», — пишуть автори.

Втім, деактивація сприяла тому, що користувачі стали менше часу проводити онлайн та менше долучатися до публічної політичної активності. Після дезактивації вони перемістили частину своєї активності в інші соцмережі та новинні медіа. Проте сумарно на інших ресурсах вони провели чверть з того часу, який проводили у Facebook. Вони також стали менше підписувати онлайн-петицій і писати про політику.

«Facebook справді сприяє тому, що люди більше залучаються до політики в інтернеті», — сказав Ґенцков.

Дослідники застерігають, що їхні результати безпосередньо свідчать лише про конкретних учасників дослідження, і що вони не знають, які результати могли бути в інший рік або поза період виборів. «Проте ми вважаємо, що наші результати можуть поінформувати читачів про потенційний вплив соціальних медіа в останні тижні резонансних національних виборів», — пишуть дослідники.

Нагадаємо, у березні потенційний кандидат у президенти від Республіканської партії та експрезидент США Дональд Трамп заявив, що вважає фейсбук ворогом для американців.

Як писав MS, глобальне дослідження виявило, що регулярне користування інтернетом корелює із задоволенням власним добробутом та соціальним благополуччям у 84,9% випадків.

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Дональд Трамп дослідження Соцмережі Facebook
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader