Під час планових відключень світла "Укренерго" та місцеві обленерго (наприклад, ДТЕК) часто вказують різні години застосування графіків для українців. Це пов'язано з тим, що "Укренерго" не складає розклад відключень для конкретних областей, а лише оголошує про самі обмеження. Тому дані від обленерго є більш пріоритетними для споживачів.
Про це йдеться у роз'ясненні НЕК "Укренерго". Там пояснювали, що НЕК та обленерго виконують різні функції:
- "Укренерго" – повідомляє обленерго про ліміти споживання для кожної області та часові відрізки, в які діють ці ліміти;
- обленерго – розподіляють одержаний ліміт електроенергії для споживачів, тобто складають графіки відключень.
При цьому обленерго насамперед мають забезпечити наявність електроенергії на об'єктах критичної інфраструктури (лікарні, котельні, водоканали тощо). А залишок уже розподіляється між промисловими та побутовими споживачами в кожній області.
"Всіх споживачів розподіляють на черги та складають графік для них. У графіках зазначено години відключень тієї чи іншої черги протягом всієї доби", – йдеться в роз'ясненні.
Але чи будуть фактичні відключення світла у вказані години, залежить виключно від того, чи перевищить та чи інша область свій ліміт споживання. Якщо в години дефіциту в області буде економне споживання і вона не перевищуватиме ліміту, то й відключень не буде, зазначили в "Укренерго".
Графік відключення світла: де шукати для кожної області
Інформацію, коли саме будуть застосовані відключення в конкретному регіоні, найчастіше можна дізнатися безпосередньо від обленерго. У деяких містах графіки можна переглянути в цифрових міських сервісах.
Однак у більшості регіонів вони опубліковані лише на сайтах енергокомпаній та в чат-ботах. OBOZ.UA зібрав у таблицю основні посилання на графіки відключень у різних областях України.
Графік відключення світла для кожної області
Як повідомляв OBOZ.UA, причина, через яку відключення електроенергії стали масовими саме в травні, а не взимку, коли навантаження збільшується через необхідність опалювати житло, полягає в ракетних ударах по енергетиці. Внаслідок російських атак було пошкоджено все більші тепло- та гідроелектростанції, тому вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як раніше.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!